Милан 3:0 Лече, "росонерите" вкараха три гола за пет минути

Милан и Лече играят при резултат 3:0 на "Сан Сиро". Алваро Мората откри резултата в 38-ата минута, три минути по-късно Тео Ернандес се разписа, а в 43-ата минута Кристиан Пулишич вкара третия гол.

Пауло Фонсека заложи на същия стартов състав, който излезе в дербито с Интер миналата седмица. В него бе Алваро Мората, който показа нова прическа, въпреки че бе под въпрос за двубоя. Единствената разлика бе капитанът на тима. Срещу "нерадзурите" лентата бе на ръката на Тео Ернандес, а днес отборът бе изведен от Рафаел Леао.

Гостите започнаха отлично двубоя и бяха по-активният отбор в първите минути. Лече опита няколко атаки и стигна до един удар от малък ъгъл, с който Менян трябваше да се справя. Тимът на Лука Готи изпълни и серия от ъглови удари, но те не доведоха до нищо. Добра контраатака пък завърши с изстрел на Гало от дистанция, който не затрудни вратаря.

Милан не успяваше да създаде голово положение. След едно центриране защитник на Лече изби топката от голлинията с глава, но бе отсъдено нарушение на Томори срещу вратаря. Малко след това защитникът на домакините трябваше да получава медицинска помощ, но продължи мача. "Росонерите" организираха най-добрата си атака в 28-ата минута. Тогава пробив на Леао завърши с подаване към Ейбрахам. Той опита да намери Мората, но подаването не бе точно и Гаспар се намеси хладнокръвно.

Въпреки че не правеше нищо особено в нападение до този момент, Милан успя да поведе в 38-ата минута. Леао проби отляво и спечели нарушение близо до наказателното поле. Тео Ернандес центрира, а Мората с много качествен удар с глава откри резултата. Това даде начало на блестящ период за тима на Фонсека. Малко след подновяването на играта. Леао изведе великолепно Ернандес, а бранителят разстреля Фалконе.

Лече напълно се разпадна в тези минути и секунди по-късно допусна трети гол. Домакините спечелиха топката в полето на съперника. Мората бе изведен в наказателното поле, а той я предостави на Ейбрахам, който уцели гредата. Топката отново стигна до англичанин, като този път вратарят отрази изстрела. Кълбото обаче се озова в Пулишич и той вече не сбърка. До края на полувремето "росонерите" бяха близо и до още един гол. Удар на Леао обаче бе блокиран, а Тео Ернандес стреля покрай вратата при добавката.

МИЛАН - ЛЕЧЕ 3:0
1:0 - Мората (38)
2:0 - Ернандес (41)
3:0 - Пулишич (43)