Възходът на Майорка продължи и срещу Валядолид

Майорка записа трета поредна победа в Ла Лига и вече е на четвърто място в класирането. Отборът от Балеарските острови откри 8-ия кръг с успех с 2:1 при гостуването си на Валядолид. По този начин съставът на Ягоба Арасате натрупа актив от 14 точки, а пред него са само грандовете Барселона, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Кайл Ларин се разписа срещу бившия си тим и даде преднина на Майорка в 59-ата минута. Втория гол за гостите вкара Валери Фернандес (83'), а Иван Санчес Агуайо беше точен за Валядолил в последните секунди.

Ларин можеше да открие резултата още в 3-ата минута, но ударът му срещна дясната греда. Малко по-късно Хуан Латаса пропусна да зарадва феновете на Валядолид от чиста позиция. Домакините имаха и други добри атаки до почивката, но топката винаги прелиташе встрани или над вратата.

В 59-ата минута Ларин овладя дълъг пас на Даниел Родригес и разстреля Карл Хейн. Домакините се стъписаха и започнаха да грешат в защита, а поредната им разсеяна проява беше наказана от Валери Фернандес в 83-ата минута.

В добавеното време резервата Агуайо изненада Лео Роман с прецизен удар извън наказателното поле, но за повече нямаше време и Валядолид загуби за четвърти път в последните пет мача.

В класирането "бяло-виолетовите" от "Хосе Сория" са 18-и с 5 точки.