Тотнъм се разправи с Карабах въпреки ранен червен картон

Отборът на Тотнъм започна участието си в Лига Европа по убедителен начин, след като спечели с 3:0 като домакин на Карабах в двубой от първия кръг на шампионатната фаза на турнира.

„Шпорите“ бяха попарени още в седмата минута, когато Раду Драгушин си изкара директен червен картон. Тогава защитникът допусна груба грешка, след която извърши нарушение, с което предотврати Жуниньо да изскочи сам срещу Гулиелмо Викарио и така беше отстранен от игра. Въпреки това само пет минути по-късно Бренън Джонсън с диагонален шут по земя даде аванс на домакините, възползвайки се от грешка в противниковата отбрана.

В 52-рата минута Папе Сар удвои преднината на лондончани чрез воле след центриране от корнер. Няколко минути по-късно гостите получиха шанс да върнат интригата в мача, тъй като главният съдия им даде дузпа заради фал на Ив Бисума срещу Елвин Джафаркулиев. При изпълнението си от бялата точка обаче Турал Байрамов нацели греда. Малко по-късно по същия начин беше спрян и удар на Жуниньо. Азерите бяха наказани за тези пропуски в 68-ата минута, когато удар на Хюн-Мин Сон беше спасен от вратаря, но Доминик Соланке със своята добавка оформи крайното 3:0, което се запази и в 78-ата минута, когато гол на Жуниньо не беше признат поради негова засада.

Във втория кръг след седмица Тотнъм има визита на Ференцварош, а Карабах – домакинство на Малмьо ФФ.