Много голове и любопитни резултати на старта в Лига Европа

След като в сряда се изиграха първите девет мача от откриващия кръг на Лига Европа за сезон 2024/25, в четвъртък станахме свидетели на още девет двубоя от първата седмица на турнира за тази есен. В тях се получиха доста интересни резултати, като не липсваха и изненади.

Фенербахче стартира кампанията си с домакинска победа над Роял Юнион СЖ с 2:1. Турският гранд поведе с попадение на Чаглар Союнджу и автогол на Кристиан Бургес, а гостите от Белгия намалиха в добавеното време чрез Рос Сайкс, след като Франьо Иванович пропусна дузпа. В двубоя имаше по един червен картон и за двата тима.

Фенербахче на Моуриньо започна с успех кампанията в ЛЕ, два червени картона и пропусната дузпа в края

В другия ранен мач Рейнджърс надви с 2:0 Малмьо ФФ. Шотландците вкараха гол още в 1-ата минута, когато Недим Байрами довкара топката след изстрел в гредата на Сирил Десерс. Второто попадение за отбора, воден от Филип Клеман, беше дело на Рос МакКозланд в 76-ата минута.

Гол от съблекалнята вдъхнови Рейнджърс срещу Малмьо

От късните двубои по-голям интерес предизвика този между Рома и Атлетик Билбао в Рим, както и Аякс - Бешикташ, докато един от основните претенденти за трофея - Тотнъм, прие Карабах в Лондон. Актуалният първенец в Лигата на конференциите Олимпиакос пък гостува на Лион. В Букурещ се изигра двубоя между ФКСБ и РФС, а останалите два мача бяха Айнтрахт (Франкфурт) - Виктория (Пилзен) и Брага - Макаби (Тел Авив).