Берое без шансове срещу Аркас на финала за Балканската купа

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) нямаше големи шансове срещу турският гранд Аркас спор (Измир) в големия финал на Балканската купа.

Берое на финал за Балканската купа и на крачка от "Чалъндж къп"

Момчетата на треньора Мирослав Живков отстъпиха на турския тим с 0:3 (22:25, 15:25, 18:25) във финалната среща на турнира, който се явява и квалификация за третия по сила евротурнир "Чалъндж къп", играна тази вечер в зала ДАК Полихнис "Александрос Николаидис".

Така Берое не успя да се класира за основната фаза на "Чалъндж къп" и то при дебютното си участие в европейските клубни турнири, но спечели сребърните медали от Балканската купа.

От друга страна Аркас спечели освен трофея от Балканската купа и място в "Чалъндж къп". Там на 1/32-финалите на турнира турците ги очаква финланския Акаа Волей.

По-рано днес пък румънският Стяуа (Букурещ), воден от българския треньор Атанас Петров, завоюва бронзовите отличия, след като обърна и се наложи над домакините от Пегасус Полихнис (Солун) с 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20).

Най-резултатен за Берое отново беше Спас Байрев с 12 точки (1 блок, 2 аса и 47% ефективност в атака - +5). Новото попълнение на тима - словашкият център и национал Бранислав Ханушек, и капитанът Руси Желев пък добавиха по 8 точки.

За тима на Аркас германската звезда Георг Гроцер (6 аса!, 3 блока и 38% ефективност в атака - +10) и бразилецът Жоао Кордейро Франк (1 блок, 2 аса, 61% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане - +10) реализираха 15 и 14 точки за победата.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА, БЪЛГАРИЯ) - АРКАС СПОР (ИЗМИР, ТУРЦИЯ) 0:3 (22:25, 15:25, 18:25)

БЕРОЕ 2016: Любослав Телкийски 2, Спас Байрев 12, Руси Желев 8, Жасмин Величков 4, Бранислав Ханушек 8, Иван Латунов 4 - Петър Каракашев-либеро (Мартин Иванов, Джеси Деланси 1, Огнян Христов)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

АРКАС: Едуардо Карисио, Георг Гроцер 15, Бурутай Субашъ 5, Жоао Кордейро Франк 14, Ертугрул Метин 3, Буракхан Тосун 6 - Абдулсамет Ялчън-либеро (Гьокчек Юксел, Улаш Топбашлъ, Джансин Савчъ-либеро)

Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ.

Снимки: Официалната Фейсбук страница на Volley League • ΕΣΑΠ (Гръцката волейболна лига)