Дузпи-близнаци донесоха първа победа на Фиорентина за сезона

Чак от петия опит Фиорентина стигна до дебютния си успех през сезона в Серия “А”. Това стана след домакинско 2:1 над Лацио в ранния мач от неделната програма на петия кръг в калчото. “Виолетовите” стигнаха до трите точки след две попадения от дузпи на Алберт Гудмундсон, като второто падна в последната минута. Столичани поведоха в 41-вата чрез Марио Гила, но след почивката Фиорентина обърна. И двата наказателни удара дойдоха след сходни нарушения.

До днес тимът от Флоренция имаше три ремита и едно поражение в първенството, а отделно в Европа не беше спечелил в редовното време в други два мача. Лацио пък щеше да задмине Ювентус, ако беше победил.

Като цяло и двата тима създадоха редица положения, удариха по една греда и вратарите им се справиха отлично в много ситуации. Още в 9-ата този на “орлите” - Иван Проведел, успя да отклони топката след удар на Андреа Колпани, след което тя се отби в страничния стълб.

Последваха няколко добри спасявания на Давид де Хеа на другата врата, за да дойде 41-вата минута, когато Гила беше точен с глава за 1:0 за Лацио.

На почивката треньорът на “виолетовите” Рафаеле Паладино вкара в игра Гудмундсон и той набързо спечели дузпа, след като Матео Гендузи го настъпи. Исландецът сам превърна наказателния удар в гол за 1:1.

Положенията и пред двете врати продължиха, като в 85-ата напречната греда спаси Фиорентина.

Така се стигна до последната минута на редовното време, когато домакините спечелиха втора дузпа за същото нарушение като при първата, но в случая направено от Нуно Тавареш срещу Додо. Първоначално главният арбитър подмина ситуацията, но след сигнал от ВАР и повторение посочи бялата точка. Гудмундсон и този път не се затрудн с Проведел, донасяйки успеха на Фиорентина с 2:1.

През идната седмица Лацио стартира участието си в основната фаза на Лига Европа с двубой срещу Динамо (Киев). Фиорентина се впуска в Лигата на конференциите по-следващата седмица.