Шампионите ни по хокей паднаха лошо на старта в Континенталната купа

Българският шампион по хокей на лед Ирбис Скейт (София) претърпя катастрофално поражение с 1:15 (0:4, 0:7, 1:4) от КХЛ Сисак (Хърватия) в първия мач от първия квалификационен кръг на Континенталната купа по хокей на лед. Турнирът се провежда в Зимния дворец на спорта в София.

Хърватският тим нямаше никакви проблеми през цялата среща, доминираше от първата до последната минута и отправи невероятните 72 удара към българската врата. Хеттрик за отбора на Сисак отбеляза Патрик Добрич, а две попадения добави канадецът Патрик Бриер.

За българския тим точен беше Дайън Макмълин, който намали на 1:12 в третата част след подаване на Мартин Наков. Ирбис Скейт използва и двамата си вратари – Теодор Асенов и Димитър Димитров, но това не помогна особено.

В другата среща от деня Лиеж Булдогс (Белгия) победи с 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) Цървена звезда (Белград). Само победителят в групата се класира за следващия квалификационен кръг на Континенталната купа.