Ранен червен картон обърка всичко за Барселона

Перфектната до момента през сезона серия на Барселона приключи в първия мач на тима от основната фаза в Шампионската лига. Испанците загубиха с 1:2 при гостуването си на Монако, с което регистрираха първото си поражение през кампанията. Досега те имаха пет победи от пет срещи в Ла Лига. В един от предсезонните двубои обаче точно Монако беше разбил Барса с 3:0 насред каталунската столица.

Всичко за Барса сега се обърка след директен червен картон на Ерик Гарсия още в 11-тата минута. Само пет по-късно Монако поведе в резултата чрез Магнес Аклиуш. Правещият чудеса през последните месеци Ламин Ямал изравни в 28-ата, но през второто полувреме французите все пак стигнаха до победата след попадение на Джордж Иленикена в 71-вата.

Направи впечатление, че след изгонването на Гарсия треньорът Ханзи Флик не направи смяна и остана с трима офанзивни играчи. В действителност той прибегна до резервите си чак 80-ата минута, когато съперникът вече беше извършил четири смени и беше вкарал оказалия се победен гол. В последните минути завръщане след дълго отсъствие за Барса записа Ансу Фати.

Флик заложи в стартовия състав на Ерик Гарсия, който трябваше да действа като полузащитник, но изкара много малко време на терена. Французите се завърнаха в турнира след петгодишно отсъствие. Техният треньор Ади Хютер подреди тима си в 4-2-3-1 с Брийл Емболо на върха на атаката. Направи впечатление присъствието на трибуните на баскетболната легенда Майкъл Джордан.

Испанците очаквано започнаха по-добре, но бяха шокирани в 11-tата минута, когато останаха с човек по-малко. Тогава, след спорно подаване на Марк-Андре тер Стеген, Ерик Гарсия повали на дъгата устремилия се към вратаря Такуми Минамино и в крайна сметка получи червен картон.

И с човек по-малко "лос кулес" можеха да поведат, след като в 13-тата минута Рафиня се оказа на добра позиция, но топката му беше отнета.

Домакините бързо се възползваха от числения си превес и в 16-ата поведоха след отлично изпълнение на Аклиуш за 1:0.

После монегаските имаха още един шанс, но не се възползваха. За сметка на това Ламин Ямал затвърди силната си форма с отлично изпълнение за 1:1 в 28-ата минута. Тогава европейският шампион беше безкомпромисен след удар с левия крак.

Все пак Монако продължи да бъде по-активен, но стигна до положение чак в 44-тата, когато центриране от фал за малко да бъде засечено от Мохамед Салису.

Второто полувреме продължи с игрово предимство на Монако, след като испанците се бяха прибрали. В 51-вата обаче Рафиня получи нов шанс и някак от нищото се оказа сам срещу вратаря, но той успя да му отнеме топката. Няколко минути по-късно пък бразилецът остана на сантиметри от подаване на Кунде, което също беше потенциално попадение.

Постепенно играчите на Флик изнесоха играта по-напред, но платиха скъпо за това. В 71-вата те бяха "хванати" на контраатака и Иленикена реализира за 2:1 за Монако.

Едва след това Ханзи Флик започна със смените, но това не даде резултат. В 85-ата дори реферът отсъди дузпа за Монако, но след сигнал от ВАР преразгледа положението и прецени, че нарушение не е имало.

В оставащото малко време Барса не успя да стори нищо, с което да се доближи до изравнителен гол.

В следващия кръг от турнира испанците приемат Йънг Бойс на 1 октомври, а ден по-късно Монако гостува на Динамо (Загреб).