Неостаряващият Яромир Ягър започна с асистенция 37-мия се сезон в професионалния хокей

Легендата на чешкия хокей на лед Яромир Ягър започна с асистенция 37-мия си сезон в професионалния хокей на лед.

52-годишният Ягър подаде на 23-годишния Матиас Филип за единственото попадение за Кладно при поражението с 1:5 от Пардубице в двубой от първия кръг на Екстралигата на Чехия. Ягър, който е и мажоритарен собственик в тима на Кладно, записа игрово време от 14:28 минути в мача.

Невероятната професионална кариера на Яромир Ягър започва през сезон 1988/89 в Кладно, родния му клуб. Между 1990 и 2017 година той прекара общо 24 сезона с прекъсвания в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, където записа името си със златни букви в историята на спорта. За девет различни отбора в НХЛ той изигра 1733 мача, в които вкара 766 гола и направи 1155 асистенции. Той е втори в цялата история на Лигата по отбелязани точки с 1921, четвърти по изиграни мачове, четвърти по голове и пети по асистенции.

През миналия сезон Ягър взе участие в 15 мача за Кладно, в които постигна четири асистенции. Тимът завърши на последното 14-о място в класирането в Екстралигата с едва 11 победи в 52 мача, но след това спечели плейофа за оставане в елита.