Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Спортен журналист стана световен шампион по гребане

Спортният журналист от вестник “Телеграф” Иво Цукев стана световен шампион по гребане за ветерани.

Иво Цукев триумфира в дисциплината четвърта скул във възрастова група D на първенството в Бранденбург (Германия).

Състезателят на ГК “Армеец” (София) участваше в интернационален екипаж заедно с гребците от Нептун (Дармщад) - Демир Тюрсан, Йоргос Христопулос и Георг Баум.

Надпреварата при ветераните е на 1000 метра, а лодката на на шампионите финишира с близа 2 секунди пред вторите.

Над 3600 зрители, разпределени в 13 възрастови категории, взеха участие в юбилейното 50-световно първенство за ветерани.

Цукев се състезава в още две дисциплини - на скиф завърши втори, а на смесена двойка с Емилия Христова от Нептун (Дармщад) също остана на косъм от златото.