20-годишен поведе Борусия (Д) към трите точки в Белгия

Борусия (Дортмунд) започна успешно участието си в основната фаза на Шампионската лига. Финалистът от миналия сезон спечели с 3:0 в гостуването си на Брюж в Белгия. Победата на германците обаче не дойде толкова лесно, колкото показва резултатът. В герой за гостите се превърна резервата Джейми Байноу-Гитенс. 20-годишният талант се появи от скамейката и отбеляза първите два гола в мача в 76-ата и 86-ата минута, а третото попадение бе за Серу Гираси от дузпа в 95-ата минута.

Първото полувреме обаче с нищо не предвещаваше такъв изход на мача. Брюж стоеше по-добре на терена и пропусна няколко чудесни възможности, като и вратарят Грегор Кобел направи важни спасявания, а веднъж и напречната греда помогна на гостите след удар отблизо на Хюго Ветлесен.

Ключов момент в срещата се оказа влизането в игра на Джейми Байноу-Гитенс, който замени Марсел Забитцер в 68-ата минута. Той се нуждаеше от по-малко от 10 минути на терена, за да открие резултата. В 76-ата минута англичанинът бе изведен в наказателното поле и опита удар, като след рикошет топката изненада вратаря и се озова в мрежата за 0:1.

В 86-ата минута резултатът бе удвоен. Байноу-Гитенс отново бе намерен почти на същата позиция в наказателното поле, финтира и стреля във вратата за 0:2.

С този гол съпротивата на Брюж окончателно рухна и в добавеното време гостите получиха и дузпа за нарушение в гръб срещу Серу Гираси. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 0:3.

Така Борусия започна с три точки в актива си, като следващият мач е домакинство на Селтик. За Брюж пък предстои наглед по-лесен двубой срещу Щурм в Грац.