Sportal live: ФК Левски с редовно Общо събрание - на живо от регистрацията на делегатите

Ливърпул даде крехки надежди на Милан, но след това ги попари безкомромисно насред "Сан Сиро"

Ливърпул започна успешно участието си в новия формат на Шампионската лига, след като надигра категорично и победи с 3:1 Милан като гост в поредното издание на това класическо съперничество. Домакините стартираха добре и поведоха с гол на Кристиан Пулишич още в третата минута. След първия 1/4 час обаче Ливърпул все инициативата и не я пусна до самия край. Гостите стигнаха до пълен обрат още до почивката след голове на двамата си централни бранители Ибрахима Конате (23') и Вирджил ван Дайк (41'). На два пъти пък гредите спираха Мохамед Салах. Доминик Собослай оформи крайния резултат в 67-ата минута. Така отборът даде успешен старт на новия си мениджър Арне Слот в Шампионската лига. Милан пък показа, че колебанията от началото на сезона не са случайни и отборът на Фонсека направи страшно много грешки, които можеха да доведат и до доста по-изразителен резултат в полза на гостите. "Росонерите" не показаха нещо особено и в атака, като изключим първите няколко минути, и завършиха двубоя само с два точни удара.

Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

През уикенда Милан разби с 4:0 Венеция, постигайки първата си победа от началото на сезона. Ливърпул бе на обратния полюс, защото изненадващо отстъпи с 0:1 на Нотингам Форест у дома и така прекъсна страхотна си серия от три поредни победи, с които стартира при новия треньор.

Алваро Мората, Давиде Калабрия и Фикайо Томори се завърнаха в стартовия състав на Милан. Рубен Лофтъс-Чийк и Тижани Райндерс размениха местата си в халфовата линия.

След като в три поредни мача Арне Слот залагаше на един и същи стартов състав, днес нидерландецът бе направил две промени - Костас Цимикас започна на мястото на Андрю Робъртсън, докато Коди Гакпо стартира за сметка на Луис Диас. Новото попълнение Федерико Киеза за първи път бе в групата и получи шанс да запише дебюта си за Ливърпул, след като в добавеното време се появи в игра на мястото на Салах.

Домакините започнаха много силно от първия съдийски сигнал и скоростта, на която действаха "росонерите", явно изненада мърсисайдци. Още във втората минута Райндерс се откъсна зад отбраната и потърси Мората. Алисон се намеси, а и флагът бе вдигнат за засада. Минута по-късно обаче отново Милан организира скоростна атака. Мората изведе отдясно Пулишич, който влезе в наказателното поле и със силен удар прати топката по земя в далечния ъгъл за 1:0.

Малко след това Майк Менян притесни феновете на Милан, защото поиска лекарска помощ, но се оказа, че французинът може да продължи.

Ливърпул постепенно започна да владее повече топката и да бъде по-агресивен в атака. В 17-ата минута гостите имаха страхотна възможност да изравнят. Салах игра много добре в наказателното поле и нанесе шут, с който преодоля Менян, но за късмет на домакините топката срещна напречната греда.

Подобряването на играта на Ливърпул даде резултат седем минути по-късно. Гостите изпълниха фаул след нарушение на Калабрия срещу Гакпо. Александър-Арнолд центрира, а Конате отскочи високо и отблизо прати с глава топката във вратата. Защитата на Милан бе подредена лошо, а и Менян остана на своята голлиния, което направи задачата на французина лесна - 1:1.

Ливърпул продължи да играе много по-добре, а домакините правеха евтини грешки при изнасянето на топката, затруднявани от пресата на гостите. В 27-ата минута Мак Алистър изведе много добре Жота, който излезе очи в очи с Менян, но не стреля точно, пропускайки голяма възможност за пълен обрат.

В 30-ата минута отново късметът покри домакините. Гакпо проби добре отляво между двама бранители и стреля от малък ъгъл. Менян изби, но топката стигна до Салах, чийто изстрел за втори път срещна напречната греда.

В 40-ата Ливърпул организира много скоростна атака. Жота изнесе топката, след което намери Салах, който прехвърли топката на левия си крак и стреля по земя, но Менян успя да избие в корнер. След него гостите направиха пълен обрат. Цимикас центрира, а този път защитата на Милан изпусна Ван Дайк, който от малкото наказателното поле се разписа с глава. Така и двамата централни бранители на Ливърпул отбелязаха след много лоша игра на "росонерите" в защита.

В добавеното време Гакпо стреля добре от границата на наказателното поле, но Менян изби.

Стражът на Милан, който имаше физически проблеми и в края на първата част, започна второто полувреме, но още в самото му начало показа, че няма да може да продължи. В 48-ата минута той спаси удар отблизо на Жота, но след това изпита силна болка и вече трябваше да бъде заменен от Ториани.

В 59-ата минута Мората имаше претенции за дузпа, след като опита да овладее едно центриране в наказателното поле, след което падна след контакт с коляното на Гакпо и хвана топката. Испанецът всъщност показа, че неговият съперник е играл с ръка. Такова докосване имаше, но за него нямаше как да бъде отсъден наказателен удар. Решението в крайна сметка бе фаул за Ливърпул заради играта с ръка на нападателя.

В 67-ата минута Ливърпул закономерно стигна до трети гол. Павлович сгреши подаване, което постави началото на скоростна контраатака на гостите. Собослай пусна към Гакпо, който напредна, справи се с неуспешния опит на Павлович да го спре и центрира към Собослай, който засече от въздуха от около седем метра.

Темпото след това спадна значително и до края не се промени нищо. Габия отправи един опасен удар, който премина встрани. Киеза пък дебютира за Ливърпул в добавеното време, заменяйки Салах. В самия край Ториани спаси удар на Нунес, а Алисон най-сетне също трябваше да се намесва след изстрел на Леао.