Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Ялов и неубедителен Интер се измъкна в края срещу Монца и влиза в тежката седмица с поводи за размисъл

Неубедителен Интер се измъкна в края от изненадваща загуба при гостуването си на Монца и завърши 1:1 в късния неделен мач между двата отбора от 4-тия кръг на Серия А. Резервата Дани Мота откри за отбора на Алесандро Неста в 81-вата минута, а седем минути по-късно друга резерва - Дензъл Дъмфрис, все пак успя да изравни за "нерадзурите". Почти целият мач премина под контрола на шампионите, които обаче изпитваха видими затруднения и отправиха множество неточни удари. "Нерадзурите" близо 80 минути нямаха успешен изстрел към вратата на домакините, като определено не впечатлиха с представянето си. Изявите на играчите му със сигурност ще дадат повод за размисъл на Симоне Индзаги, особено предвид идващите тежки битки през седмицата срещу Манчестър Сити и Милан.

Така Интер пропусна да се възползва от грешката на Ювентус и не успя да излезе еднолично начело в класирането, като ще дели второто място именно с "бианконерите" и със съгражданите им от Торино, всички те на точка зад лидера Наполи. Домакините от Монца пък остават без победа от началото на сезона в първенството и са с три пункта.

Предишната среща в Монца през миналия сезон завърши с разгромното 1:5 за Интер, като "нерадзурите" бяха спечелили с 2:0 и на "Сан Сиро". В тази среща обаче Интер не успя да се поздрави с трета поредна победа над този съперник.

Наставникът на домакините Алесандро Неста не можеше да използва вратаря Алесио Краньо, Самуеле Бириндели и Патрик Чурия, които бяха с травми. Монца играа във формация 3-4-2-1, като зад нападателя Милан Джурич действаше синът на легендата на Милан Паоло Малдини - Даниел, както и Джанлука Капрари.

Симоне Индзаги пък не можеще да разчита единствено на контузения Тейжон Бюканън. Наставникът бе направил четири промени в състава си сравнение с гръмката победа с 4:0 над Аталанта преди международната пауза, като явно идеята бе те да бъдат съхранени за тежкото гостуване на Манчестър Сити през седмицата в Шампионската лига, както и за предстоящото дерби с Милан в следващия кръг. Стефан Де Фрай и Карлос Аугусто замениха в отбраната на "нерадзурите" Франческо Ачерби и Алесандро Бастони. Давиде Фратези и Кристиян Аслани заеха местата на Хакан Чалханоолу и Николо Барела в средата на терена, където за шампионите играха още Матео Дармиан, Хенрих Мхитарян и Федерико Димарко. Атаката на Интер отново водеха Маркюс Тюрам и Лаутаро Мартинес.

Първото по-сериозно положение в мача бе за гостите в 6-ата минута. Даниел Малдини направи грешка в изнасянето на топката и я подаде точно на крака на Федерико Димарко, но за късмет на Монца ударът на левия бек бе неточен. В следващата атака пък точно синът на Паоло Малдини нанесе първия точен удар в мача, като с удар от ждроб стреля отдалеч, но Ян Зомер улови. В 9-ата минута пък отново Димарко бе замесен в ситуция, след като проби и центрира на главата на Лаутаро Мартинес, но ударът му премина встрани от вратата на Стефано Турати. Пет минути по-късно отново аржентинецът пробва изстрел с глава след центриране от корнер на Кристиян Аслани, но пак не намери целта. Добрите шансове за Интер продължиха, след като в 26-ата минута при поредното включване и центриране на Димарко, Давиде Фратези отправи ножичен удар, като за пореден път играчите на гостите не успяха да уцелят вратата, До края на полувремето и двата отбора не успяха да създадат особено опасни положения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме продължи по същия начин - с натиск на Интер, но и с продължаващ неточен мерник на шампионите. В 51-вата минута Бенжамен Павар центрира добре, но Маркюс Тюрам бе поредният играч на "нерадзурите" с удар извън вратата на Стефано Турати. Десетина минути след началото на втората част бяха достатъчни за Симоне Индзаги, който предприе тройна смята. Играта напуснаха Лаутаро Мартинес, Хенрих Мхитарян и Матео Дармиан, а на терена се появиха Мехди Тареми, Пьотър Жиелински и Дензъл Дъмфрис. Интер продължи да контролира мача, но така и не можеше да намери завършващия удар. В 68-ата минута пък дойде едно от малкото положения дотук за Монца, като Малдини центрира към Милан Джурич, но босненецът стреля с глава в аут.

Симоне Индзаги направи и последните си две смени и пусна в игра Марко Арнаутович и Хоакин Кореа. Вместо това обаче домакините успяха да нанесат своя удар в 81-вата минута. Армандо Ицо центрира остро отдясно и резервата Дани Мота с глава не остави никакви шансове на Ян Зомер - 1;0 за Монца. Интер опита да реагира веднага, като още в следващата атака Турати трябваше да избива в корнер изстрел с глава на Дензъл Дъмфрис, като това реално бе и първият точен удар в мача за "нерадзурите". Именно нидерландският национал, който се включи активно, все пак успя да изравни за Интер в 88-ата минута. Бившият играч на Монца Карлос Аугусто се включи отляво и даде хубаво прострелно центриране, което бе засечено от Дъмфрис - 1:1. Интер можеше и да спечели, но в последните секунди Фратези отправи поредния неточен удар. В самия край на срещата и Монца можеше да измъкне трите точки, но Матео Песина стреля в аут след удобна ситуация от пряк свободен удар.

МОНЦА (3-4-1-2): Турати; Ицо, Мари, Карбони; Перейра, Песина, Бондо, Кириакопулос; Малдини, Капрари; Джурич

ИНТЕР (3-5-2): Зомер; Павар, Де Фрай, Аугусто; Дармиан, Мхитарян, Фратези, Аслани, Димарко; Тюрам, Лаутаро