ПСЖ продължава без грешка в Лига 1

Отборът на Пари Сен Жермен стигна до победа с 3:1 срещу тима на Брест в среща от 4-ия кръг на френската Лига 1. Гостите откриха с точно изпълнена дузпа на Ромен Дел Кастильо (29'), но момчетата на Луис Енрике стигнаха до трите точки след пълен обрат благодарение на попаденията на Усман Дембеле (42', 74') и Фабиан Руис (73').

Шампионите нямат нито една загубена точка от началото на кампанията и са еднолични лидери в класирането, докато днешният им съперник записа трета загуба и трайно се настани в долната половина на таблицата.

Парижани можеха да открият резултата четвърт час след началото, когато Невеш връхлетя в наказателното поле, а стражът на Брест - Марко Бизот, демонстрира блестящи рефлекси.

Прибраната игра в отбрана свърши работа на гостите, които заиграха опасно на контраатака и при една от малкото си възможности през първата част получиха правото да изптлнят дузпа. Рискът да застане зад бялата точка пое Ромен Дел Кастильо, който спечели психологическото надлъгване с Джанлуиджи Донарума.

Осем миниути по-ксъно Асенсио имаше великолепна възможност да изравни. В наказателното поле той овладя тънко подаване и стреля ниско в средата, но там отново Бизот беше безгрешен.

При следващият си опит вече играчът на парижани нямаше грешка. Този път халфът прецени да не действа солово, а вместо това потърси възможност за комбинация със свой съотборник, когото намери в лицето на Усман Дембеле, а последният му се отблагодари по най-добрия начин, разпечатвайки вратата на Бизот.

Голът наклони психологическото предимство на страната на шампионите, които излязоха през втората част мотивирани да търсят пълния обрат. Въпреки че доминираха тотално, чистите голови положения липсваха поне през първия четвърт час на второто полувреме. Чак в 62-рата минута Дембеле стреля в горния ляв ъгъл, а Бизот за пореден път се превърна в герой.

120 секунди по-късно коравата отбрана на Брест най-накрая рухна и Марко Асенсио прати топката в мрежата. Усмивката на футболиста на домакините обаче отново го напусна бързо, тъй като страничният съдия вдигна флагчето си, маркирайки засада.

В крайна сметка парижани нанесоха решителния си удар четвърт час преди края. Хакими намери Руис на границата на наказателното поле, а там полузащитникът матира съперниковата отбрана с шут в горния ляв ъгъл.

Веднага след подновяването на играта домакините пренесоха топката непосредствено пред противниковото наказателно поле. Там в първия момент Рандал Коло Муани не съумя да се разпише, но при добавката Усман Дембеле отбеляза второто си попадение за вечерта.

Двата бързи гола окончателно отказаха гостите да търсят дори частичен обрат и мачът се доигра на една врата. Френските шампиони до края на мача създадоха общо девет голови положения и допуснаха само две пред своята врата. Това донякъде може да бъде разчетено и като тревожен знак, тъй като предвид чукащите на вратата мачове от Шампионската лига парижани тепърва ще се изправят срещу най-силните в Европа и особено при новия формат на турнира пропуските и лесните голове могат да се окажат фатални.