Разгром и постижение за историята зарадваха Милан

Милан срази с 4:0 на Венеция в среща от 4-ия кръг на Серия "А". Головете отбелязаха Тео Ернандес още във 2-ата минута, Юсуф Фофана 16-ата, Кристиан Пулишич в 25-ата от дузпа и Тами Ейбрахам в 29-ата също от бялата точка. За англичанина това беше първо попадение с екипа на "росонерите".

Отборът на Пауло Фонсека постигна първата си победа за сезона, след като имаше само 2 точки до момента. "Росонерите" не бяха вкарвали 4 гола до 30-ата минута в Серия "А" от далечната 1958 година. Венеция не оказа никаква съпротива и по всичко личи, че тимът на Еузебио Ди Франческо трудно ще се спаси от бързо завръщане във второто ниво на италианския футбол.

Новото попълнение Тами Ейбрахам започна за първи път като титуляр. Зад английския нападател действаха Рафаел Леао, Рубен Лофтъс-Чийк и Кристиан Пулишич, а двойка вътрешни халфове бяха Тижани Райндерс и Юсуф Фофана. Тео Ернандес се завърна на левия фланг на защитата, а другите бранители пред Майк Менян бяха Емерсон Роял, Матео Габия и Страхиня Павлович.

Алваро Мората и Лука Йович не са в оптимална кондиция и Фонсека ги остави сред резервите. Самуел Чуквуезе и Ноа Окафор също са бяха пейката.

Венеция беше без контузения Бярки Бярнасон, а в предни позиции стартираха Йоел Похянпало и Гаетано Ористанио. Ди Франческо заложи на трима защитници пред Йесе Йоронен в лицето на Джей Идзес, Михаел Свобода и Жоел Шинтиен. По фланговете играха Антонио Кандела и Франческо Дзампано, а останалите в халфовата линия бяха Ханс Николуси Кивилия, Алфред Дънкан и Джалука Бузио.

Сред резервите личеше името на опитния датски нападател Кристиан Гюткяер.

Милан нямаше намерение да изпробва търпението на 70-те хиляди на стадиона и поведе още с първата си атака. Рафа Леао подаде триково на Тео Ернандес, който влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Йоронен сякаш остана изненадан и не се намеси достатъчно уверено, като позволи на топката да мине между краката му. Ранното попадение не стъписа гостите и в следващите минути те на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Милан.

Двубоят беше много открит до почивката. "Росонерите" се стремяха да пресират дълбоко в противниковата половина, а защитата на Венеция показа, че е склонна да греши. Най-сериозният проблем за гостите обаче беше кошмарното представяне на Йоронен. Финландският страж направи няколко безобразни грешки и те бяха наказани. В 16-ата минута Пулишич центрира от корнер, топката стигна до Фофана той я отклони в мрежата - 2:0.

При този резултат футболистите на Ди Франческо се сринаха психически, а Милан това и чакаше. Домакините започнаха да атакуват все по-настървено и провокираха съперника си да продължи да греши. В 23-ата минута силен удар на Тижани Райндерс затрудни Йоронен. Финландецът все пак изби, но топката отиде в краката на Ейбрахам. Бившият нападател на Рома беше препънат от Йоронен и Милан получи дузпа, която Пулишич реализира с лекота.

Ситуацията за Венеция изглеждаше безнадежда, но Милан не искаше да спира. Само минута след третия гол домакините получиха още една дузпа. Рафа Леао преодоля в наказателното поле Жоел Шинтиен, който го фаулира. Първоначално реферът Давиде Ди Марко не маркира нарушение, но след консултация с ВАР посочи бялата точка. Този път зад топката застана Тами Ейбрахам и хладнокръвно реализира дебютното си попадение с екипа на "червено-черните".

След почивката Милан намали оборотите, донякъде и заради предстоящия мач с Ливърпул в Шампионската лига. Въпреки това, положения пред Йоронен не липсваха, а стражът на Венеция отново не беше убедителен в намесите си. една от малкото добри изяви на финландеца беше в 49-ата минута, когато спаси удар на останалия очи в очи с него Леао. Венеция рядко атакуваше и с нищо не затрудняваше защитата на домакините.

След час игра Фонсека извади Райндерс и Леао, а вместо тях се появиха Ноа Окафор и Мората. В 67-ата минута Пулишич се разходи между няколко защитници и стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо, за да затрудни Йоронен. Малко по-късно Франческо Дзампано преодоля Менян, но голът му беше отменен заради нарушение в хода на атаката на Кивилия срещу Лофтъс-Чийк. Освен това, футболистът на Венеция получи втори жълт картон и остави отбора си в намален състав.

В последните 15 минути в игра за Милан влязоха Юнус Муса, Самуел Чуквуезе и младокът Кевин Дзероли. Ди Франческо също освежи състава си, но само с идеята тимът му да не допусне още голове. Милан спокойно дочака края на двубоя и с трите точки се изкачи в средата на класирането, а Венеция остава на дъното.