Фрайбург осъществи пълен обрат и прати Бохум на дъното

Фрайбург спечели с 2:1 над Бохум в мач от третия кръг на Бундеслигата. Майрон Боаду (45’) откри резултата за гостите, но през втората част два гола на Чуквубуике Адаму (58’, 61’) само в рамките на три минути донесоха пълен обрат за домакините. В самия край на двубоя пък бе отменен трети гол на Хьолер.

Домакините очаквано силно срещата и само в рамките на първата половина от първата част пропиляха един куп добри ситуации. Основен източник за заплахи за вратата на Бохум бе дясното крило Рицо Доан, който непрестанно тормозеше противниковата отбрана. Противно на логиката обаче в самия край на първата част гостите успяха да вземат преднина чрез Майрон Боаду, който отблизо се възползва от нещо средно между удар и подаване на свой съотборник и реализира в опразнената врата.

Момчетата на Юлиан Шустер излязоха още по-мобилизирани да променят нещо от случващото се на терена и успяха само в рамките на петнайсетина минути да постигнат пълен обрат. В 58-ата минута Чуквубуика бе изведен по отличен начин зад лошо подредената отбрана на гостите и с плътен удар в десния горен ъгъл изравни. Само три минути по-късно отново той успя да прати топката за втори път в мрежата след солидно разбъркване в наказателното поле на Бохум. Гостите все пак успяха да изравнят в 72-ата минута, но веднага видяха, че попадението на Даниел Зиберт бе отменено. Домакините отново натиснаха и пропуснаха няколко положения, а в края на мача и гол на Хьолер бе отменен, отново поради засада. Така Фрайбург постигна втория си успех от началото на кампанията и вече има актив от шест точки. Бохум пък е на дъното на класирането на Бундеслигата с три поредни поражения и най-лошата голова разлика след три двубоя.