Ружди Ружди с приза за спортист №1 на месец август

Подарък, пропуски и разочарование за Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо не успя да се разпише за първи път от началото на сезона в Саудитска Арабия. Неговият Ал-Насър с мъка се добра до равенство 1:1 срещу Ал-Ахли и има 5 точки от 3 мача, като заема шесто място в класирането преди изиграването на останалите двубои от кръга.

Роналдо беше в серия от шест мача във всички турнири, в които неизменно вкарваше по един гол. Срещу Ал-Ахли 39-годишният португалец направи няколко сериозни пропуска и получи най-ниска оценка от целия отбор.

Преди срещата Кристиано беше почетен от клуба със специална фланелка по повод достигането на границата от 900 гола в официални мачове. Феновете на Ал-Насър бяха подготвили впечатляваща хореография, с която поздравиха Роналдо за забележителното постижение.

Въпреки надмощието си до почивката, домакините не успяха да вземат аванс в резултата. Освен Роналдо пропуски пред вратата на гостите направиха Отавио и Марсело Брозович. Дебютиралият Айвън Тони пък можеше да изведе напред Ал-Ахли.

В 57-ата минута Франк Кесие изненада стража на Ал-Насър с отлично насочен удар от границата на наказателното поле и Ал-Ахли поведе. Талиска можеше да изравни много бързо, но почти от голлинията прати топката в аут.

Все пак, Ал-Насър се спаси от загуба. След изтичането на добавените 8 минути Роналдо отклони топката с глава към свой съотборник, който стреля от малък ъгъл, а Мохамед Алхурайджи подложи крак и си вкара автогол.

В другите два амча вчера Ал-Таавон се наложи над Ал-Халеей с 2:0, а Дамак надви с 3:1 Ал-Ахдуд.

В класирането начело с по 6 точки са пет отбора, но Ал-Хилал, Ал-Кадсия и Ал-Итихад са с мач по-малко.