Неудачите за Чили продължиха и срещу Боливия

Чили продължава със слабото си представяне в световните клалификации в зона "Южна Америка". Възпитаниците на Рикардо Гарека допуснаха втора поредна загуба и общо четвърти мач без успех, след като паднаха с 1:2 в домакинството си на Боливия.

Гостите поведоха с попадение на Кармело Алхаранас в 13-тата минута, който засече пас на Роберто Фернандес.

Чили изравни с доста куриозен гол. В 39-ата минута защитник на Боливия върна топката към вратаря си, който се подхлъзна и Едуардо Варгас отне кълбото и необезпокояван го търкулна зад голлинията за 1:1.

Боливийците обаче отново си върнаха преднината в края на първото полувреме. Отново Роберто Фернандес изработи гола, напредвайки отляво и намирайки Мигелито в наказателното поле, а той успя да прати топката във вратата за 1:2.

Така Боливия събра актив от 9 точки и излезе на 7-ото място във временното класиране. Чили е на предпоследната 9-та позиция с 5 спечелени точки до момента.