Български талант с асистенция в Серия “С”

Българинът Мерт Дурмуш, който играе за тима на Сестри Леванте в италианската Серия “С” бе титуляр и направи асистенция при загубата от отбора на Понтедера с 1:4 в среща от третия кръг.

Дурмуш помогна на своите да излязат напред в резултата в 16-ата минута, като направи асистенция за попадението на Франческо Конти, а непосредствено след това проливен дъжд прекрати срещата.

Повече от 40 минути футбол не се игра, а след подновяването на мача домакините обърнаха нещата в своя полза и до края на полувремето осъществиха пълен обрат, като головете отбелязаха камерунецът Джонатан Итален в 34-ата минута и Симоне Янези в 37-ата.

След почивката преднината играчите на Понтедера вкараха още два гола, като първият бе дело на 32-годишния Даниеле Рагацу в 70-ата минута, а крайният резултат бе оформен в 77-ата минута с второто попадение за вечерта на Янези.

Иначе самият Дурмуш остана на терена до 62-рата минута, когато бе заменен от Едоардо Онето в 62-рата минута.

Това е официално трети мач на Дурмуш с тима на Сестри Леванте. Преди две седмици дебютира в мач от първенството при загубата с 0:1 от Губио и остана на терена 81 минути, във втория кръг при равенството 0:0, пък се представи най-добре от своя тим, но не успя да се разпише.

Български талант дебютира в Серия “С”

Младият български талант е собственост на втородивизионния италиански Пиза и бе изпратен ниво по-надолу, за да играе редовно и да трупа опит, който да му помогне да се развие.

Млад роден талант премина в отбор от Серия "Б"

Той подписа с тима, ръководен от Филипо Индзаги в началото на тази година, като легендарният италиански специалист взе решението си да прати българина да трупа игрова практика това лято, като условието му бе Мерт да играе всеки мач в Сестри Леванте.

На този етап българинът и съотборниците му имат едва една точка от три кръга.