Български талант дебютира в Серия “С”

Младият български нападател Мерт Дурмуш дебютира за тима на Сестри Леванте в италианската Серия “С”. 18-годишното крило започна като титуляр при загубата с 0:1 от Губио. Той остана на терена до 81-ата минута.

В началото на годината Дурмуш подписа договор с Пиза. Преди това талантът от Ловеч носеше екипа на четвъртодивизионния Санкаталдезе. Там той блесна с 5 гола в 22 мача и привлече интереса на редица клубове, но най-настоятелни бяха от Пиза.

Млад роден талант премина в отбор от Серия "Б"

Старши треньор на тима от Серия “Б” е легендата Филипо Индзаги. През лятото той реши, че за българина ще е по-добре да трупа игрова практика в третото ниво на италианския футбол и така се стигна до преотстъпването на Дурмуш в Сестри Леванте.

Преди две седмици Мерт Дурмуш игра 85 минути в срещата от 1-ия кръг на турнира за Купата на Серия “С” срещу Албинолефе, но тимът му отстъпи с 2:3. Българинът асистира за еидн от головете, а в края уцели греда.