Късна драма не излъчи победител между Гибралтар и Лихтенщайн

Националните отбори на Гибралтар и Лихтенщайн направиха драматично реми 2:2 на “Еуропа Спортс Парк” в двубой от втория кръг на група 1 в Лига на нациите D.

Сан Марино записа първа победа от 20 години

Домакините поведоха още в осмата минута, когато техният капитан Лиъм Уокър се разписа директно от корнер. Гостите изравниха в 53-тата минута, когато Марсел Бюхел отне топката от противников играч, а Ферхат Саглам беше точен с шут по земя.

Така се стигна до заключителните минути на мача, в които настъпи същинска драма. Всичко започна в 82-рата минута, когато вратарят на Лихтенщайн Бенямин Бюхел спаси дузпа на Уокър. В самия край не редовното време домакините поискаха втора дузпа в своя полза, но след преглед с ВАР главният съдия отказа да им даде такава въпреки играта с ръка на противниковия капитан Николас Хаслер.

След това реферът даде минимално добавено време от 9 минути, което беше драстично удължено. В неговото начало гостите отбелязаха гол чрез Арон Селе, който обаче беше отменен след проверка с ВАР заради засада. В седмата от допълнителните минути Гибралтар отново взе аванс, след като Джеймс Сканлон беше точен с глава. Това обаче не беше всичко, тъй като преди последния съдийски сигнал Лихтенщайн получи дузпа за игра с ръка на Юлиан Валарино, от която Хаслер оформи крайното 2:2 в 104-тата минута на двубоя.

Така съставът от Княжеството продължава да е националният отбор с най-дълга серия без победа в света (41 мача), но поне не допусна втора поредна загуба след 0:1 срещу Сан Марино. За Гибралтар пък това беше първи мач от тазгодишното издание на турнира.