Десетима испанци развинтиха Швейцария в Женева

Испания записа впечатляваща победа с 4:1 в гостуването си на Швейцария в Женева от Лига "А", група 4 в Лигата на нациите. Настоящият носител на трофея демонстрира огромната си класа и успя да стигне до този успех, въпреки че игра с човек по-малко от 20-ата минута, когато Робин льо Норман получи директен червен картон. Домакините пък имат много за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха доста положения пред Давид Рая, удариха греда, а и два техни гола бяха отменени. Иначе за успеха на "Ла Фурия" се разписаха Хоселу в 4-тата, Фабиан Руис в 13-тата и 77-ата минута и Феран Торес в 80-ата минута. За домакините точен бе Зеки Амдуни в 41-вата минута.

Мурат Якин заложи на Брийл Емболо като централен нападател и Зеки Амдуни и Рубен Варгас на двете крила. Ремо Фройлер и Денис Закария бяха двойката в средата на терена, а в ролята на халф-бекове действаха Мишел Ебишер и Силван Видмер.

Луис де ла Фуенте пък излезе с Хоселу на върха на атаката, а в предни позиции го подкрепяха Ламин Ямал, Нико Уилямс и Педри. Двойката опорни халфове бяха Родри и Фабиан Руис.

Гостите започнаха по-силно и в 3-тата минута стигнаха и до първия си точен удар, отправен от Хоселу, който принуди Грегор Кобел да прави първо спасяване.

По-малко от минута по-късно резултатът бе открит. Ламин Ямал центрира отдясно и Хоселу стреля с глава, в първия момент остана впечатлението, че Кобел спаси удара му, но технологията на голлинията показа, че всъщност топката е влязла с целия си обем във вратата преди да бъде избита от вратаря - 0:1.

В 7-ата минута Швейцария можеше да възстанови равенството след точен изстрел на Бечир Омерагич, но голът бе преразгледан от ВАР и се видя, че в хода на атаката Ремо Фройлер играе с ръка, съответно попадението бе отменено.

Испания веднага отговори с ново интересно положение пред Кобел, който трябваше да се намесва решително след далечен изстрел на Грималдо, макар топката да бе в обсега му.

В 13-тата минута гостите удвоиха преднината си. Нико Уилямс бе изведен на скорост от Ламин Ямал, финтира прекия си пазач и стреля, ударът му бе спасен, но Фабиан Руис притича и довкара отбитата топка във вратата за 0:2. И тук имаше съмнения за нарушение на Ямал в хода на атаката, който изблъска в гръб свой съперник, но странно защо този път ситуацията не бе преразгледана от ВАР и голът бе зачетен.

В 20-ата минута обаче гостите останаха в намален състав. Брийл Емболо се откъсна зад защитата и бе задържан от Робин льо Норман, който получи директен червен картон за това си действие.

При последвалото изпълнение на фаул Зеки Амдуни нямаше късмет, тъй като отправи доста хубав изстрел, който обаче се отби от напречната греда.

Численото предимство на домакините ги вдъхнови и за по-атакуващи действия. В 29-ата минута Омерагич отново се бе включил в предни позиции и стреля, но ударът му премина на косъм над напречната греда.

"Ла Фурия" обаче също не бездействаше и минута по-късно Ямал направи страхотен пробив в наказателното поле и шутира към вратата, но Кобел направи важна намеса.

В 41-вата минута се стигна и до намаляване на резултата. При едно центриране от корнер Емболо отклони топката към Амдуни и той засече във вратата за 1:2.

В добавеното време на първото полувреме домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Ямал на границата на пеналта, но такава не бе дадена.

След това и Варгас притесни Давид Рая с мощен шут, но вратарят внимаваше и спаси.

Втората част започна с гол за домакините. При центриране от корнер Зеки Амдуни стреля с глава и защитник отклони топката в собствената си врата, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това топката бе напуснала пределите на терена.

В 61-вата минута Ремо Фройлер се освободи между двама защитници и стреля, но встрани от вратата.

В 75-ата минута Зеки Амдуни имаше нов шанс да обстрелва вратата с глава, но отново не достатъчно точно.

Но вместо да се стигне до изравнително попадение, в 77-ата минута Испания заби трети гол. Феран Торес напредна отдясно и пусна успореден пас към Фабиан Руис, който засече топката във вратата за 1:3.

След този гол домакините изглежда рухнаха и три минути по-късно инкасираха ново попадение във вратата си. Феран Торес получи пас зад защитата, отскубна се и останал очи в очи с вратаря реализира.

Така Испания записа първата си победа в това издание на турнира и с 4 точки е на 2-рата позиция в своята група. Швейцария пък допусна второ поражение и е на дъното с нулев актив.