Кимих: Не разбирам критериите, но Мусиала трябва да е в списъка за "Златната топка"

Новият капитан на Германия Йошуа Кимих заяви, че той и неговите съотборници в крайна сметка са могли да отбележат и повече попадения във вратата на Унгария, която победиха с 5:0 и по този начин постигнаха най-резултатната победа в историята на Лигата на нациите. Все пак Кимих подчерта, че успеха не е дошъл толкова лесно, колкото е изглеждало на пръв поглед. Играчът на Байерн също така заяви, че не може да разбере какви са критериите при избора на футболистите в краткия списък за “Златната топка” и защо Джамал Мусиала, който изнесе много силен двубой снощи, не присъства в него.

Германия разби Унгария и записа най-резултатната победа в историята на Лигата на нациите

“Беше важно да спечелим тази вечер. Първото полувреме бе добро, можехме да отбележим повече голове. Първите 5-10 минути на втората част не бяха лесни. Роб Андрих трябваше да изчиства, за да не успеят да ни изравнят. След това ги хванахме на контраатака след корнер и вкарахме втори гол. Това направи мача по-отворен и като цяло вече контролирахме нещата, така че постигнахме заслужена победа. Защо Мусиала не е в краткия списък за “Златната топка”? Не. Наистина не знам какви са критериите, които използват, но най-добрите футболисти трябва да са там, а Джамал определено е един от тях. Днес отново го доказа,” заяви Кимих след срещата.