Бившият капитан на Локомотив (София) и ЦСКА Адалберт Зафиров с очакванията си за важния сблъсък в "Надежда"

България поведе, но Франция стигна до европейската титла

Българският национален отбор взе сребърните медали на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години в Гърция и Сърбия.

Националите отстъпиха пред Франция с 1:3 (25:22, 18:25, 16:25, 26:28) във финала, игран в сръбския курорт Върнячка баня.

Българите поведоха с 1:0 гейма, но допуснаха обрат и французите ликуваха със златните отличия, завършвайки Еврошампионата без поражение.

Селекционерът Мирослав Живков избра да започнат Симеон Николов, Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Жасмин Величков, Костадин Козелов, Стелиян Делибосов и либеро Константин Чипев.

Финалният двубой се игра в зала „Владе Дивац“ във Върнячка Баня пред 540 зрители, където само преди няколко седмици тимът на България спечели балканската титла след 3:1 срещу домакините от Сърбия.

Волейболистите на Франция поведоха с 4:1 в началото на двубоя. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Мощна атака на Кристиян Титрийски от зона 2 и 3:4. Българска блокада на Жасмин Величков спря атака на Мати Ено и равенство при 5:5. Нова блокада и България поведе с 6:5. Симеон Николов пусна мощно в полето на Франция за 7:6. Николай Иванов се появи в игра на мястото на Жасмин Величков. Българската блокада заработи отново и равенство при 9:9. Два поредни аса на Адриен Рур и Франция поведе с 13:10. Мирослав Живков взе второто си прекъсване в първата част. Блокада на Симеон Николов - 13:16. Националите намалиха резултата до 15:17. Николай Иванов атакува мощно от зона 2 - 16:18. Блокада на Александър Къндев изведе България напред при 21:20. Слиман Белмади взе прекъсване за Франция. Две поредни грешки в атака за французите и 23:20 за България. Слиман Белмади взе второ прекъсване за Франция. България спечели първата част с 25:22.

Франция поведе с 8:5 в началото на втората част. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Николай Иванов атакува успешно и спря дълга серия на французите при 6:10. Ас на Николай Иванов и 7:10. Френските волейболисти поведоха убедително с 16:8 след атака на Тома Пужол. Рангел Витеков се появи в игра за България на мястото на Кристиян Титрийски, а Симеон Николов заигра като диагонал на разпределителя.

Атака в центъра на Костадин Козелов - 10:17. Французите дръпнаха с 20:12. Жасмин Величков атакува успешно за 15:22. Ас на Симеон Николов и 16:22. Слиман Белмади взе прекъсване за Франция. Възпитаниците на Слиман Белмади спечелиха втората част с 25:18.

Симеон Николов отново заигра като разпределител, а Жасмин Величко се завърна в игра. Мощна атака на Александър Къндев даде преднина на България в началото на третата част с 1:0. Костадин Козелов атакува в центъра за 3:2. Мати Ено атакува по блокадата и Франция поведе със 7:3. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Симеон Николов пусна топката за 4:8. Пайп на Александър Къндев и 6:10. Ас на Жасмин Величков - 7:10. Атака на Александър Къндев срещу двойна блокада - 9:11. Блокаут на Кристиян Титрийски - 10:12. Нова успешна атака на Александър Къндев - 11:13. Страхотна блокада на Жасмин Величков - 12:13. Жасмин Величков атакува успешно по диагонала от зона 4 за 13:15. Мати Ено атакува мощно контраатака и Франция поведе с 16:13. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Ас на Тома Пужол и 21:15. Костадин Козелов би сервис в мрежата и Франция спечели третата част с 25:16.

Ас на Симеон Николов в началото на четвъртата част - 1:0. Блокаут на Кристиян Титрийски и равенство при 7:7. Два поредни аса на Стелиян Делибосов и 9:7 за България. Два поредни аса на Симеон Николов - 12:9. Александър Къндев игра с френската блокада за 14:11. Пайп на Александър Къндев. Франция успя да изравни резултата при 16:16. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Мати Ено сгреши началния удар и България отново поведе със 17:16. Адриен Рур атакува в аут - 18:17 за България. Отлична комбинация Симеон Николов - Томислав Русев - 19:18. Отлична атака на Кристиян Титрийски - 21:20. Мощна атака на Симеон Николов от зона 2 по диагонала и 22:21 за България. Мощна атака на Александър Къндев и националите стигнаха до геймбол при 24:23. Блокаут на Кристиян Титрийски - 25:24. Мати Ено успя да отиграе по диагонала от зона 4 за 25:25. Отлична атака на Николай Иванов - 26:25. Жил Дюто изведе французите до мачбол при 27:26. Мирослав Живков взе прекъсване за България. Ас на Жил Дюто донесе успеха на Франция в четвъртата част с 28:26 и финала с 3:1 гейма.

Кристиян Титрийски бе най-резултатен за България с 13 точки.

Александър Къндев отбеляза 11 точки, а Стилиян Делибосов реализира 8 точки.