България U20 на финал на Евроволей след бой над Украйна

България ще има шанс за втора титла от Европейските първенства по волейбол при подрастващите в утрешния ден, когато водения от Мирослав Живков държавен тим ще се изправи срещу Франция на финала на Европейското първенство за мъже до 20 години.

„Лъвовете“ се класираха за финалната среща след категорична победа с 3:0 срещу Украйна в полуфинала във Върнячка баня (Сърбия), където само преди няколко седмици нашите момчета спечелиха и балканската титла. В отделните части родните национали се наложиха с 25:22, 25:20 и отново 25:20.

Най-резултатен за „лъвовете“ със своите 15 точки беше Кристиан Титрийски. Александър Къндев добави 9 точки за успеха, а Костадин Козелов и Стилиан Делобосов завършиха с по 8. Капитанът на отбора Симеон Николов завърши срещата с 5 точки.

На финала България ще срещна тима на Франция, който не срещна особени затруднения срещу Чехия в първия полуфинал. От началото на турнира „Петлите“ има загубен само един гейм, който дойде в последния мач от груповата фаза срещу Латвия, когато французите играха с резервите си.

Финалът на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години между отборите на България и Франция е утре от 19:00 часа българско време.

Снимки: CEV.eu