Септември (Тервел) взе дербито с Черноломец и е на върха

Септември (Тервел) победи у дома Черноломец (Попово) с 3:1 в едно от най-значимите дербита на Североизточната Трета лига. Срещата е от четвъртия кръг на първенството. Успехът изкачи на първото място селекцията на Георги Иванов-Геша, преди утрешните двубои от кръга. Развръзката настъпи след почивката.

Първото полувреме завърши 1:1 с головете на Тихомир Кънев за гостите и Владислав Мирчев за Септември, съответно в 5-а и 12-ата минута. Двата от влезлите като резерви осигуриха трите точки за домакините. Най-новото им попълнение Олександр Филончук реализира за 2:1 в 57-ата минута. В 84-ата пък точка на спора постави Преслав Пасев за окончателното 3:1.