Септември (Тервел) взе областното дерби

Септември (Тервел) спечели гостуването си на Устрем (Дончево) с 4:1. Областното дерби от третия кръг на Североизточната Трета лига се проведе в Добрич. Умут Руфи откри за тервелския тим, четвърт час след началото.

Секунди след почивката, Георги Маринов Георгиев центрира от фаул и Танер Юсню насочи топката в мрежата на Устрем, но съдията не зачете попадението. Димитър Михалев подаде и с шут по диагонала, Владислав Мирчев покачи на 0:2 в 57-ата минута. Последваха драматични 120 секунди. Те започнаха в 70-ата минута, когато рефера пак не зачете попадение за Септември. Моментално Станислав Иванов пропусна да направи резултата категоричен. Стори го обаче в 72-ата минута Михалев с шут по диагонала. Футболист на съперника реализира за 1:3 в 77-ата минута. Михалев  се разписа и в последната секунда на двубоя – 1:4.