Кристиано е първият футболист с 900 гола в историята

Кристиано Роналдо записа поредния бляскав рекорд в славната си кариера. Той вкара своя гол №900 в мача от груповата фаза на Лигата на нациите на УЕФА между Португалия и Хърватия (2:1).

Петкратният носител на "Златната топка" се разписа от воле след центриране на Нуно Мендеш в 34-ата минута на първото полувреме, за да удвои преднината на Португалия в мача. Емоционалният Роналдо отпразнува гола, като протегна ръце, докато тичаше към ъгъла на терена, преди да постави ръце на лицето си и да падне на земята.

Голът на Роналдо беше неговият 131-ви за Португалия, което увеличи неговия рекорд за най-много международни голове в световния футбол. В допълнение към това той има 769 гола в клубната си кариера - 450 за Реал Мадрид, 145 за Манчестър Юнайтед, 101 за Ювентус, 68 за Ал-Насър и 5 за Спортинг (Лисабон). Така капитанът на Португалия става първият футболист в историята, отбелязал 900 гола в официални мачове.

Роналдо води сериозно по този показател пред големия си конкурент Лионел Меси, който е на втората позиция в тази класация с 842 гола. Третото място пък е за легендата Пеле с неговите 765 попадения.

"Емоционален съм, защото това е важно събитие. Изглежда като всяко друго юбилейно попадение, но само аз и хората около мен знаем колко работа трябва да полагам всеки ден, за да мога да отбележа тези 900 гола. Това е уникален момент в моята кариера. Сега целта ми е да стигна 1000 гола. Ако нямам контузии, това ще е най-важното нещо, към което ще се стремя занапред. За мен досега голямата цел бе пръв да стигна до 900 гола. След като успях с това предизвикателство, сега си поставям нова цел от 1000 гола", заяви по този повод развълнуваният Роналдо.