Полша разплака Шотландия в добавеното време

Лошите резултати за Шотландия през 2024 г. продължиха. Тимът на Стив Кларк загуби домакинството си на Полша с 2:3 по изключително болезнен начин. Никола Залевски реализира победния гол от дузпа в 97-ата минута в мача от група 1 на Лига "А" на Лигата на нациите.

Себастиан Шимански откри резултата в осмата минута с удар от сериозна дистанция. Малко преди почивката поляците удвоиха аванса си, след като Залевски бе повален от Ралстън в наказателното поле, а Роберт Левандовски реализира отсъдената дузпа. Между двата гола попадение на домакините бе отменено след разглеждане с ВАР поради игра с ръка на Скот Мактоминей.

Шотландия успя да се върне в мача веднага след почивката. Били Гилмор направи резултата 1:2, след като получи топката от Кристи. Това попадение вдъхнови феновете, но те имаха поводи за притеснени, когато нов далечен удар на Шимански мина на сантиметри от целта. Мактоминей за пореден път се оказа голмайсторът на тима. Той бе изведен от резервана Бен Доук и в 77-ата минута изравни.

Домакините тръгнаха напред в търсене на победата. Грешка на Макгин обаче позволи на Залевски да напредне и да навлезе в наказателното поле, където бе съборен от Ханли, което доведе до дузпа, която потърпевшият реализира.

Селекционерът на домакините бе повикан шест дебютанта, но нито един от тях не бе сред титулярите. Двама от тях влязоха в игра през второто полувреме - Райън Голд и Доук. Кларк бе заложил в средата на новата халфова линия на Наполи в лицето на Мактоминей и Били Гилмор. Шотландците изглеждаха по-офанзивно настроени, но проблемите в защита продължиха.