Младежите загубиха последния мач от групите на Европейското по водна топка

Българският национален отбор по водна топка за юноши до 19 години отстъпи с 14:18 (3:4, 4:3, 3:6, 4:5) на Румъния в последната си среща от група С на Европейското първенство, което се провежда в Бургас. Въпреки поражението обаче, българският тим направи най-силното си представяне днес, а с 2-ото място лъвовете се класират за плейофите по пътя към четвъртфиналите.

Румъния, която имаше в състава си участник на олимпийския турнир в Париж, е на върха в групата с три победи.

Първите две части днес в басейна Парк Арена Бургас бяха напълно равностойни и полувремето дойде при резултат 7:7 (3:4, 4:3). Румънският тим реши мача в третата част, която взе с 6:3, а след това и последната с 5:4.

За България по четири гола вкараха Самуил Иванов и Веселин Ганчев, а по два добавиха Даниел Тотев и Александър Каменов. С 1 гол на сметката си останаха Дарио Дановски и Георги Венов.

Българският тим ще играе утре от 17:00 часа срещу Германия плейоф за класиране на четвъртфинала, като германците са на 3-о място в предварителна група В.

Без съмнение това е най-силният мач на отбора, дори и аз не очаквах такава игра срещу толкова силен противник. От трите срещи до момента, които сме изиграли, този е най-добрият. Много съм доволен от представянето на отбора досега, каза президентът на БФ Водна топка Дарий Дановски.