Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Кръстев се разписа при убедителен успех на Цволе

Българският национал Филип Кръстев изигра пълни 90 минути и се разписа при убедителната домакинска победа на неговия Цволе с 3:0 над Хераклес в двубой от четвъртия кръг на Ередивизи.

Родното ляво крило дори беше обявено за Играч на мача, след като отбеляза попадение, с което оформи крайния резултат. Освен това Кръстев имаше принос и за първия гол на своя тим в срещата. В 13-тата минута именно той навлезе в наказателното поле и стреля, като шутът му беше блокиран от противников играч. Топката обаче отиде при Дилан Венте, който веднага я прати в опразнената мрежа за дебютния си гол с екипа на отбора. В 48-ата минута попадение на Кръстев беше отменено заради негов фал в атака. Вторият гол на домакините все пак дойде в 78-ата минута и беше дело на Дилан Мбайо с удар по земя. В добавеното време на двубоя най-после настъпи моментът и на Кръстев, който получи пас от Мбайо и с изстрел отблизо отбеляза втория си гол през настоящата кампания.

Победата е първа за Цволе през този сезон след трите поредни загуби в предишните срещи. Така Кръстев и компания се изкачиха на 14-ата позиция в класирането със своите три точки, а Хераклес е на плейофното 16-о място с два пункта и все още без успех през настоящата кампания.