Нюкасъл пречупи Тотнъм

Нюкасъл стигна до победа с 2:1 в домакинството си на Тотнъм. Двата отбора изиграха атрактивен двубой с доста положения. Лондончани имаха предимство след почивката, но въпреки това си тръгнаха с празни ръце от “Сейнт Джеймсис Парк”. Харви Барнс изведе “свраките” напред в 37-ата минута. Автогол на Дан Бърн доведе до равенството, а Александър Исак донесе победата на домакините в 78-ат минута.

Тимът на Еди Хау е с актив от седем точки след втората си домакинска победа за този сезон, докато “шпорит” сбъркаха и при второто си гостуване.

Тотнъм имаше предимство по отношение владеенето на топката през целия мач, отправи 20 удара към вратата на съперника срещу 9 от страна на домакините, но крайният резултат бе в полза на “свраките”. След победи с 6:1 и 4:0 при последните си две домакинства срещу този съперник Нюкасъл стартира отлично и можеше да поведе още в петата минута. Александър Исак удари греда след като прехвърли Викарио. Емил Краф и Кели също имаха шансове преди мачът да бъде спрян за известно време, тъй като един от асистент съдиите получи контузия.

Малко преди това попадение на Кристиан Ромеро бе отменено поради засада. Одоберт и Поро не бяха достатъчно точни, а удар на Сар бе спасен от Поуп. Тези пропуснати възможности бяха наказан, когато Барнс получи прекалено много пространство и отбеляза първия си гол за сезона.

Влизането на Бренън Джонсън на почивката сякаш промени играта на гостите и Тотнъм доминираше. “Шпорите” изравниха в 56-ата минута, когато удар на Поро бе отклонен от Бърн и топката се озова в мрежата. Тимът на Постекоглу продължи да има предимство и търсеше победата, но се случи обратното. Жоелинтон започна отлична атака, Джейкъб Мърфи проби и центрира към Исак, който реализира победния гол. Друга добра новина за Нюкасъл бе Сандро Тонали, който влезе като резерва и записа първи мач в Премиър Лийг от миналия октомври.