Новият сезон в Шотландия като стария: Селтик наби Рейнджърс по навик

Още на този ранен етап от сезона Селтик демонстрира, че е поне с класа над историческия си враг Рейнджърс, с което даде заявка за пореден шампионски триумф. Сега “детелините” разбиха съперника си с 3:0 на свой терен в първото дерби помежду им от новата кампания - в случая от четвъртия кръг на Висшата лига. Тези три попадения можеха да бъдат много повече и само затвърдиха впечатлението, че “сините” са далеч от нивото на първенеца.

Японците Дайзен Маеда (17’) и Киого Фурухаши (40’) се разписаха през първото полувреме, а още един изстрел на Фурухаши в мрежата не беше зачетен заради засада. В 75-ата далечен шут на Калъм Макгрегър покачи резултата на 3:0.

Така тимът на Брендън Роджърс продължава да е с пълен актив, като вече има 12 точки. Рейнджърс пък вече загуби пет пункта, защото има и едно равенство.

Селтик е шампион на Шотландия в 12 от изминалите 13 сезона, а през миналия надви Рейнджърс в четири от пет издания на дербито.