Очаквайте в 21:45 на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Лацио прекъсна лошата серия срещу Милан и остави отбора на Фонсека отново без победа

Лацио и Милан не успяха да се победят на "Олимпико", завършвайки при резултат 2:2 сблъсъка си от третия кръг на Серия "А". "Росонерите" бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено водеха след дебютния гол на Страхиня Павлович (8'). След почивката обаче Лацио надигра своя съперник и стигна до пълен обрат след две попадения в рамките на четири минути, реализирани от Валентин Кастейянос (62') и Булае Диа (66'). Рафаел Леао (72') обаче изравни след асистенция на новото попълнение Тами Ейбрахам. Така Лацио прекъсна лошата си серия от три поредни загуби срещу Милан, в които дори не беше отбелязвал гол. Тимът на Пауло Фонсека пък остава без победа след първите три кръга от новия сезон.

Марко Барони даде шанс на Лум Чауна и Булае Диа да започнат. Привлеченият от Арсенал Нуно Тавареш също стартира за първи път и бе един от най-добрите играчи в състава на домакините.

Фонсека бе взел радикални решения, като остави звездите Рафаел Леао и Тео Ернандес на пейката за началото. Там бе и Давиде Калабрия, както и привлеченият вчера Тами Ейбрахам. Новите попълнения Емерсон Роял и Юсуф Фофана стартираха. Страхиня Павлович също бе част от титулярния състав.

Още в третата минута домакините можеха да стигнат до гол, след като Кастейянос изведе Диа, който изпревари излезлия напред Менян и чукна топката покрай него, но Павлович се върна и изчисти пред голлинията. Пет минути след това именно сръбското ново попълнение, привлечено от РБ Залцбург, се извиси и засече с глава центриране на Пулишич от корнер, с което даде аванс на "росонерите".

Лацио можеше да отговори незабавно, когато минута по-късно Кастейянос засече с глава центриране на Ладзари отдясно, но ударът му бе отклонен в корнер. Малко след това Менян пък спаси с лекота удар с глава на Чауна. Пред другата врата шут на Чуквуезе профуча опасно близо, но встрани от вратата.

Темпото постепенно спадна, но Милан рязко вдигна оборотите в самия край на полувремето, когато Окафор проби добре, след което продължи към Пулишич, който центрира по земя, а като по чудо Лофтъс-Чийк не успя да засече и да прати отблизо топката във вратата.

Лацио започна по-добре втората част, но без да стигна до някакви особени положения. В 60-ата минута Милан имаше нелоша възможност, след като Чуквуезе напредна отдясно и намери добре Павлович в наказателното поле, но неговият удар рикошира в коляното на Романьоли, след което премина високо над вратата.

Две минути след това пасивната игра на Милан през второто полувреме бе наказана. Нуно Тавареш получи от Диа по лявото крило, центрира много добре, а Кастейянос засече от въздуха от няколко метра за 1:1.

Четири минути по-късно Лацио стигна до пълен обрат по идентичен начин. Нуно Тавареш за пореден път проби отляво, почти до аутлинията, центрира добре, след което Диа засече отблизо за 2:1.

Фонсека направи четворна смяна, като пусна Леао, Ейбрахам, Ернандес и Муса. Това веднага даде резултат и само минута по-късно, в 72-рата, именно първите трима изработиха изравнителния гол, след като комбинираха чудесно помежду си. В крайна сметка Ейбрахам асистира на Леао, който стреля до близката греда.

В 79-ата минута домакините поискаха дузпа, след като топката се удари в ръката на Терачано, който преди това се опита да я изчисти с шпагат. Сигнал обаче на последва. Секунди след това Дзакани намери на близката греда Кастейянос, който стреля от няколко метра, но Менян направи важно спасяване.

В 85-ата столичани отново поискаха дузпа за игра с ръка. Този път Томори изрита топката в ръката на Муса, но и тук реферът бе категоричен, че не може да има наказателен удар.

В 95-ата минута Проведел се отличи с решаваща намеса, след като Пулишич изведе Ейбрахам, но стражът на Лацио спаси удара на англичанина до близката греда.

Това е първото равенство между двата отбора в Серия "А" от 2018 година.