Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Aтакуващите играчи на Айнтрахт се оказаха непреодолим ребус за Хофенхайм

Айнтрахт (Франкфурт) победи Хофенхайм с 3:1 в мач от 2-рия кръг на Бундеслигата. Над всички в този мач бяха двойката нападатели на “франките” Юго Екитике (24’) и Омар Мармуш (56’), които се отличиха с по гол и асистенция, а още едно попадение за домакините добави Уго Ларсон (33’). За Хофенхайм точен бе голмайсторът на тима Андрей Крамарич (54’). Така Айнтрахт записа първата си победа за сезона и е с 3 точки, а с толкова остава и днешният им съперник.

Айнтрахт нанесе своя удар още през първото полувреме. В 24-тата минута след добра контраатака Омар Мармуш изведе Юго Екитике, който напредна, излъга Оливер Бауман и с лекота насочи топката в мрежата - 1:0. Само девет минути по-късно “франките” удвоиха аванса си. Голмайсторът Екитике този път влезе в ролята на асистент и подаде чудесен извеждащ пас към включилия се Уго Ларсон, който преодоля Бауман за втори път и 2:0 за Айнтрахт.

Втората част започна по-добре за Хофенхайм, които успяха да намалят в 54-тата минута. Привлеченият от Байер (Леверкузен) Адам Хложек направи добро прострелно центриране, което бе засечено в мрежата от Андрей Крамарич, който отбеляза четвъртия си гол за сезона и намали изоставането на 1:2. Радостта на Хофенхайм обаче бе кратка, след като буквално в следващата атака Айнтрахт си върна двата гола аванс. Марио Гьотце намери с центриране Омар Мармуш, който от добра позиция се разписа с десния крак и оформи крайното 3:1.

До края на срещата Хофе опита отново да намали, като добри ситуации се откриха пред Антон Щах и Адам Хложек. При тях обаче вратарят на Айнтрахт Кевин Трап напраив добри спасявания и съхрани победата за тима си.