България U20 с първа загуба на ЕвроВолей 2024 в Гърция

Националният отбор на България за младежи до 20 години записа първа загуба на Европейското първенство за тази възраст, което се провежда в Гърция и Сърбия. Воденият от Мирослав Живков тим допусна обрат и отстъпи на Италия с 1:3 (25:15, 21:25, 20:25, 21:25) в 4-ата си среща от Група II на турнира, играна тази вечер в зала "Т9 Костакиой" в Арта (Гърция).

Мачът продължи близо 3 часа, след като бе прекъснат при резултат 1:1 и 20:15 за "Скуадра адзура" в третия гейм заради спиране на тока в залата продължило повече от час заради гръмотевична буря и дъжд над града.

Въпреки поражението младите български "лъвове" запазват реални шансове за класиране за финалната четворка на ЕвроВолей 2024, като са втори във временното класиране в групата с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, с колкото е и Италия, но с по-лошо геймово отношение. Едноличен лидер за момента е отборът на Израел с 4 победи от 4 мача и 12 точки.

Утре (31 август) България ще изиграе следващата си двубой от групата срещу домакините от Гърция. Срещата е от 20,00 часа българско време.

Най-резултатни за България станаха Кристиан Титрийски (2 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака - +2) и Александър Къндев (1 ас, 41% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +1) със скромните 11 и 10 точки.

За тима на Италия над всички бе Томазо Барото със страхотните 30 точки (5 блока!, 1 ас и 62% ефективност в атака) за победата.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (25:15, 21:25, 20:25, 21:25)

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов 8, Кристиан Титрийски 11, Александър Къндев 10, Жасмин Величков 5, Стилиан Делибосов 9, Томислав Русев 2 - Константин Чипев-либеро (Кристиан Андреев 1, Николай Иванов 8, Костадин Козелов 1, Александър Николов, Александър Цанев-либеро)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ИТАЛИЯ: Джакомо Селери, Томазо Барото 30, Алесандро Бристот 6, Лоренцо Меляно 7, Пардо Мати 5, Джоеле Адеола Тайво 6 - Лука Лорети-либеро (Даниеле Карпита, Марко Федрици, Пиетро Бонисоли-либеро)

Старши треньор: МИКЕЛЕ ДЗАНИН.

Снимки: CEV.EU