Черноморец отказа Нефтохимик за около четвърт час

Черноморец победи съгражданите от Нефтохимик с 3:0 във финала на Област Бургас от турнира за купата на България. „Акулите“ премахнаха интрига за около четвърт час през първото полувреме. Емануил Манев даде тон за категоричния успех с попадение в средата на полувремето. Живко Петков удвои от дузпа в 35-ата минута. С удар от центъра на терена, Георги Маджаров прехвърли вратаря на „шейховете“ малко преди почивката. След нея футболистите на Черноморец намалиха оборотите. В следващият кръг, селекцията на Ангел Стойков ще мери сили с едноименния тим на Ямбол.