Очаквайте в 11:00 Ружди Ружди с приза за спортист №1 на месец август

Черноморец (Бургас) с трета поредна победа

Черноморец (Бургас) надигра гостуващия му ФК Ямбол (Ямбол) с 2:0 и продължава с пълен актив от началото на сезона. Срещата е от третия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините повече атакуваха, а съперника им действаше компактно, хладнокръвно в защита, а напред разчиташе на контраатаки. В 24-ата минута ямболския страж Венцислав Янков спаси опасен удар. Веднага след изпълнението на корнера, съотборника му Николай Янков изби топката от голлинията. В 42-ата минута вратаря на домакините Димитър Тодоров сгреши, противников футболист насочи топката към вратата му, но Петър Генчев изби. Развръзката настъпи в оставащото време до почивката. Съдията отсъди дузпа за игра с ръка и капитана Живко Петков я вкара в 43-ата минута.

При следващата атака Михаил Михов реализира второто попадение. Картината от първата част почти не се промени след почивката. Малко по-активни в атака бяха футболистите на Красимир Мечев. В 78-ата минута току що влезлия Янаки Панайотов имаше шанс за попадение, но бургаския страж изби. „Акулите“ също имаха възможности да вкарат още. Загубата е първа за ямболския тим от началото на кампанията.