Спарта шамароса Малмьо в края за нова победа и влезе триумфално в основната схема

Отборът на Спарта (Прага) влезе в основната схема на Шампионската лига след успех с 2:0 срещу тима на Малмьо ФФ в срещата реванш от плейофите на квалификационния турнир. Головете за победителите вкараха Лукаш Хараслин (80') от дузпа и Албион Рахмани (83').

Чехите спечелиха първия мач със същия резултат и продължиха напред с общ резултат 4:0.

Спарта (Прага) ликува в Швеция

Мачът със сигурност ще се запомни с бурното си първо полувреме, в което главния съдия Клеман Тюрпен отсъди две дузпи - по една за всеки отбор. Куриозното бе, че и Спарта, и Малмьо изпуснаха своя 11-метров наказателен удар, като във всяка една от ситуациите реферът бе много близо до футболистите, извършили нарушението и не се нуждаеше от преразглеждане чрез системата VAR.

Велко Бирманчевич бе големият грешник за чехите, като той стреля неточно над напречната греда, въпреки че ударът му бе в противоположния ъгъл на този, в който вратарят Йохан Далин се хвърли.

При дузпата за шведите пък големият герой бе вратарят на Спарта - Петер Виндал Йенсен, който разгада намеренията на изпълнителя Андерс Кристиансен.

Домакините най-накрая успяха да се разпишат след почивката в средата на второто полувреме, когато Лукаш Храслин прати топката във вратата на съперника, но попадението бе отменено след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

След това шведите се втурнаха да търсят попадения, тъй като времето бавно започна да се изчерпва, а това отвори много празни пространства в тяхната половина. Така те сбъркаха неколкократно, като десет минути преди края на редовното време се случи най-лошото и съдията отсъди дузпа общо за трети път дузпа в мача и за втори в полза на домакините от Спарта (Прага). Този път наказателният удар изпълни Лукаш Хараслин и не сбърка, за да реши спора, тъй като чехите дръпнаха с три гола в общия резултат.

Само 180 секунди по-късно при нова контраатака косоварът Рахмани реши всичко и в самия мач, удвоявайки преднината.

След като интригата бе окончателно убита, съперниците заиграха още по-освободено и в остатъка от срещата атаките към двете врати не престанаха, а стражът на чехите Йенсен за пореден път доказа класата си и запази мрежата си суха.