Спарта (Прага) ликува в Швеция

Спарта (Прага) постигна отлична победа с 2:0 над Малмьо в първия мач между двата тима от плейофа на Шампионската лига, играл се в Швеция. Гостите постигнаха солиден турнирен резултат и гледат с оптимизъм към реванша.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато при едно остро центриране в наказателното поле Йенс Ларсен не успя да реагира добре и отклони топката в собствената си врата.

В 88-ата минута гостите добавиха и втори гол на сметката си. Матей Ринеш получи пред наказателното поле и с мощен шут заби кълбото във вратата за 0:2.

Този резултат прави Спарта сериозен фаворит за класиране в груповата фаза, докато за Малмьо остава да се надява на малко чудо в реванша в Чехия след седмица.