Зрелище със 7 гола постави началото на третия кръг в Ла Лига

Виляреал излезе начело в Ла Лига, след като в първи мач от третия кръг се наложи над Селта с 4:3. Двубоят се превърна в истинско зрелище и мина през няколко обрата. "Жълтата подводница" стигна до трите точки с гол на Даниел Парехо в 10-ата минута на добавеното време. Ветеранът пропусна дузпа, но беше на точното място за добавка.

Двата отбора отправиха общо 40 удара към вратите. Всички попадения бяха дело на различни футболисти, а Жаилсон от гостите си отбеляза автогол.

Началото беше по-добро за Селта. Дълъг пас от собствената половина изведе Алфонсо Гонсалес на чиста позиция. Стражът на Виляреал Диего Конде спаси, но нямаше какво да направи при удара на Борха Иглесиас. Домакините отговориха в 26-ата минута, когато защитникът Серхи Кардона засече топката на далечната греда за 1:1.

Само пет минути по-късно Оскар Мингеса вкара красив гол с далечен изстрел и върна преднната на Селта. След час игра Кардона отново се прояви и центрира на главата на Тиерно Бари за 2:2. В 64-ата минута Жаилсон отклони топката в собствената си врата и Виляреал за първи път излезе напред.

Головете не спряха дотук. В 80-ата минута Мингеса намери в наказателното поле Карл Старфелт. Шведът се извиси и с глава заби топката в мрежата. Развръзката настъпи в самия край на добавеното време. Уго Алварес извърши нарушение в наказателното поле на Селта и Виляреал получи дузпа. Парехо не успя да преодолее Иван Вийяр от бялата точка, но с добавка донесе драматичната победа на домакините.