Пропуските лишиха Бетис от триумф срещу Алавес

Бетис хвърли много усилия, но така и не успя да пречупи Алавес като гост, с което срещата помежду им от втория кръг на Ла Лига завърши при нулево равенство. Вратарят на баските Антонио Сивера се отличи с три ключови намеси, но и севилци демонстрираха неточност в завършващия удар.

Набил Фекир направи два големи пропуска на сметката на Бетис, като вторият беше в 85-ата минута.

Минута по-късно централният защитник на Алавес Александър Седлар беше изгонен с директен червен картон за опасен удар в главата на Чими Авила, който на всичко отгоре се измъкваше сам срещу вратаря.

Численото предимство на Бетис за малкото оставащо време не помогна за победен гол.

Този “хикс” идва между двата мача на “вердибланкос” срещу украинския Кривбас от плейофа за място в групите на турнира Лига на конференциите. В четвъртък испанците ще са домакини в реванша, като се радват на аванс от 2:0.