Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Страсбург надви Рен, първа победа и за Нант

Страсбург записа първи успех в Лига 1 през сезона. Отборът на Лиъм Росиниър се наложи с 3:1 над Рен. Андрей Сантос и Емануел Емега дадоха преднина на домакините, а Людовик Блас върна едно попадение. Малко преди края на редовното време автогол на Кристофър Уу сложи край на интригата.

С победа се поздравиха и футболистите на Нант в домакинството си на Оксер. Моузес Симон откри резултата в 14-ата минута, а в добавеното време Бахереба Гираси затвърди победата на “канарчетата”. Оксер игра с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като Адо Онаиву получи червен картон в 53-ата минута.

Ница и Тулуза завършиха наравно - 1:1. В 53-ата минута новото попълнение Джонатан Клаус даде аванс на състава от Лазурния бряг, но нападателят от Габон Шейви Бабика изравни в 73-ата минута и донесе точката на Тулуза.