Рома се изложи в първото си домакинство

Рома загуби с 1:2 от Емполи и разочарова феновете си в първия си мач на "Олимпико" през сезона. Тимът на Даниеле Де Роси показа много слабости в защита и беше наказан от съперник, който се очаква да се бори за оцеляване в Серия "А". Емануел Джеси откри за Емполи в 45-ата минута, а в средата на втората част Лоренцо Коломбо удвои от дузпа. Почетното попадение за Рома беше дело на резервата Елдор Шомуродов в 80-ата минута.

През седмицата новините около Рома бяха свързани с изкушаващата оферта на саудитския Ал-Кадсия към Пауло Дибала. Сделката изглеждаше сигурна, но в последния момент аржентинецът избра да остане във Вечния град. Днес тифозите на "вълците" демонстрираха признателността си към Дибала и опънаха не един и два транспаранта, с които му благодариха.

Дибала започна като титуляр, а освен него в предни позиции действаха новите попълнения Матиас Соуле и Артьом Довбик. В средата на терена пък Де Роси заложи на Лоренцо Пелегрини, Леандро Паредес и Браян Кристанте.

Рома наложи натиск в началото, а най-деен беше Довбик. Защитата на Емполи определено имаше проблеми с опазването на укрианеца, но постепенно гостите натрупаха увереност и можеха да открият резултата, ако Емануел Джеси беше стрелял по-точно в 10-ата минута. Малко по-късно пред Емполи се откри още по-добра възможност да поведе, но Лоренцо Коломбо от непосредствена близост уцели гредата.

Контрите на Емполи ставаха все по-опасни, а пред другата врата само Дибала се стараеше да измисли нещо. В 41-ата минута негово центриране стигна до Пелегрини, но Васкес спаси. Малко преди почивката Коломо отклони с глава топката към непокрития Джаси и той не сгреши на далечната греда, давайки преднина на гостите.

Де Роси реагира с една смяна на полувремето и пусна Никола Залевски вместо Мехмет Зеки Челик. В 51-ата минута късметът обърна гръб на Рома след последователни удари на Пелегрини и Манчини, срещнали гредата. След час игра Паредес извърши глупаво нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за Емполи и попадение на Коломбо.

С появата на Ендзо Льо Фи и Томазо Балданци в играта на Рома се забеляза известно съживяване. В 66-ата минута Васкес изби нов коварен изстрел на Дибала, а в 71-ата Льо Фи шутира встрани от целта.

Интригата се върна в 80-ата минута, когато Балданци намери по перфектен начин Шомуродов и таранът на Рома показа майсторството си в играта с глава - 1:2. Не след дълго узбекистанецът можеше да се превърне в герой за "джалоросите" и да изравни, но Васкес отрази удара му в корнер.

Финалният натиск на Рома накара гостите да се приберат дълбоко в половината си. В добавеното време Дибала хитро се обърна на границата на наказателното поле и шутира остро, но топката срещна гредата и Емполи оцеля.

След първите два кръга Рома има само 1 точка, а на тима предстои тежко гостуване на Ювентус.