Силна втора част и ударен дебют на Ендрик зарадваха феновете на Реал Мадрид

Реал Мадрид отново не показа очаквания от феновете спектакъл, но все пак записа първата си победа през сезона в Ла Лига - 3:0 срещу Валядолид у дома. Мачът от втория кръг беше дебютен за Килиан Мбапе на “Сантиаго Бернабеу” и изобщо първи официален за “белите” за бразилеца Ендрик. Французинът не успя да реализира, но пък 18-годишният бразилец го стори само минути след влизането си на терена, забивайки третия гол дълбоко в добавеното време.

Преди това Федерико Валверде (50’) беше вкарал първото попадение със запазената си марка далечен удар, а резервата Браим Диас (88’) беше удвоил. Така Реал вече има 4 точки, след като на старта на шампионата записа 1:1 срещу Майорка.

Шампионите изиграха неубедителна първа част, но след паузата се разиграха и създадоха много положения, като Родриго и Мбапе пропуснаха по един 100-процентов шанс. Титуляр за Реал беше Арда Гюлер, който се зае със задачата да замести контузения Джуд Белингам. Талантливият турчин беше активен и на няколко пъти създаде опасности.

На трибуните беше Роналдо, тъй като Феномена е собственик и президент на Валядолид. Той зае място до боса на Реал Флорентино Перес.

Преди началото капитаните Лука Модрич и Карвахал изнесоха спечелената наскоро от Реал суперкупа на Европа. Заради високата температура в Мадрид покривът на “Сантиаго Бернабеу” беше спуснат по време на мача.

Началото не протече според очакванията, защото Реал на създаваше нищо интересно. Гостите от Валядолид се бяха наредили точно пред наказателното си поле и успяваха да се справят с опитите на шампионите да пробият. Това накара Милитао и Чуамени да заложат на удари от по над 20 метра, които обаче не бяха точни. До почивката не се случи нищо запомнящо се.

Втората част стартира по-добре за Реал с шанс пред Арда в 48-ата минута, когато той най-накрая успя да стигне доста по-напред в наказателното поле на гостите.

Две минути по-късно тимът на Анчелоти стигна до гола. Тогава Феде Валверде стреля директно от фал и имаше шанс, че топката се отклони в тялото на футболист на Валядолид, за да стане неспасяема за вратаря на Валядолид - 1:0.

Секунди по-късно Реал пропусна да удвои, след като изстрел на Арда се отби от играч на гостите. Междувременно на Тибо Куртоа му се наложи да се намесва в 53-тата, когато срещу него се оказа Виктор Месегер, но вратарят спаси.

Новаците получиха отличен шанс за изравняване в 59-ата, когато Раул Моро се оказа сам срещу Куртоа под ъгъл, но стреля неточно.

Реал Мадрид изпусна отлична възможност за второ попадение в 66-ата минута. Тогава Родриго се изстреля сам срещу вратаря на Валядолид и му остана само да подаде към непокрития встрани Винисиус, но пасът беше слаб и беше пресечен.

Долу-горе същият шанс пропиля Мбапе в 79-ата. Тогава Вини Жуниор го изведе сам срещу вратаря, а французинът заложи на атрактивен удар, който обаче беше отразен. Няколко минути по-късно доскорошният футболист на Пари Сен Жермен пропусна още веднъж, след което беше заменен от дебютиралия Ендрик.

Друга от резервите обаче уби интригата - Браим Диас, който в 88-ата реализира за 2:0.

Това обаче не беше всичко, защото испанецът блесна още веднъж с асистенция към Ендрик, който в продължението прониза вратаря на Валядолид с удар в близкия му ъгъл за 3:0.

През идната седмица ще има междинен кръг, в който Реал гостува на Лас Палмас в четвъртък вечер, а след това в неделя ще приеме Бетис. Валядолид остава с трите точки от първия кръг, като след седмица му предстои сблъсък с другия гранд - Барселона, както и мач срещу Леганес преди това.