Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Тотнъм надигра завърналия се Лестър, но Варди измъкна "лисиците"

Новакът Лестър измъкна равенство 1:1 срещу Тотнъм в първия си мач след завръщането си в Прмеиър лийг. Педро Поро (29’) откри за лондончани през първата част, когато футболистите на Анге Постекоглу бяха господар на случващото се на терена, но домакините успяха да възстановят равенството чрез своя капитан и клубна легенда Джейми Варди (57’) през втората част.

Лестър обяви трансфера на халф от Тотнъм

“Шпорите” започнаха вихрено срещата и обсадиха изцяло наказателното поле на Лестър, като рядко даваха възможност на играчите на Стив Купър да преминават центъра. Още в първите двайсетина минути те пропуснаха няколко доста изгодни положения. Най-доброто от тях се откри пред новото попълнение Доминик Соланке, който бе привлечен преди няколко дни срещу 65 милиона паунда, но той не успя да реализира. Все пак до гол се стигна след половин час игра, когато Джеймс Мадисън бе оставен доста непокрит на десетина метра пред наказателното поле, центрира много точно около точката за дузпа, а там вклинилият се Педро Поро с глава реализира за 1:0. До края на полувремето те продължиха да бъдат опасни, но не успяха да стигнат до нещо повече.

По сходен начин започна и второто полувреме, в чието начало отново Соланке пропусна много добро положение за удвояване преднината на Тотнъм. Постепенно футболистите на Лестър вдигнаха оборотите и още при първото си по-продължително задържане пред пеналта на Гийермо Викарио стигнаха до гол след центриране отдясно, което бе засечено отблизо до Варди за 1:1. Малко след това отново пред легендата на “лисиците” се откри отлично положение да осъществи пълен обрат, но този път Викарио успя да се намеси много качествено и да спаси.

Малко след това Родриго Бентанкур получи травма, която забави двубоя с няколко минути, а полузащитникът бе изнесен на носилка. В добавеното време двата отбора си размениха по още едно солидно положение. Първо Вилфред Ндиди стреля отлично след ново центриране, но италианският страж на Тотнъм отново се намеси добре, а малко след това играч в бяло не успя от сходна позиция да намери вратата, което подпечата равенството между двата тима.