Перфектно начало за Ювентус на Тиаго Мота

Ювентус започна по перфектен начин новия сезон в Серия "А", след като се наложи с 3:0 над Комо на своя "Алианц Стейдиъм". Това бе официалният дебют на Тиаго Мота начело на "бианконерите" и той може да е доволен от показаното от неговите възпитаници, които можеха да постигнат и по-изразителен успех, но още един техен гол бе отменен, а освен това торинци удариха и две греди. Страхотен дебют за домакините направи 20-годишният Самуел Мбангула, който изненадващо започна сред титулярите, но оправда напълно доверието и отбеляза първия гол в мача в 23-тата минута. Тимъти Уеа бе автор на втория гол в 45-ата минута, а класическото 3:0 оформи Андреа Камбиазо в 90-ата минута.

Мота заложи в този мач на Душан Влахович като изнесен нападател и зад гърба му Кенан Йълдъз, Тимъти Уеа и изненадата в състава - младият Самуел Мбангула. В средата на терена си партнираха Кефрен Тюрам и Мануел Локатели.

Сеск Фабрегас пък бе избрал да стартира мача с Андреа Белоти и Патрик Кутроне в атака. Габриел Стрефеца, и Лукаш Да Куня бяха на двете крила, а двойката опорни халфове бяха Матиас Брауньодер и Даниеле Базели.

Ювентус започна мача доста агресивно и атакуващо. Играчите на Комо обаче действаха много организирано в защита и в в началните минути успяваха да удържат натиска на съперника си.

Първата по-добра ситуация в мача бе за Душан Влахович, който получи чудесно центриране в 20-ата минута и стреля с глава, но покрай вратата.

Още при втората си възможност "бианконерите" откриха резултата. В 23-тата минута Мбангула бе оставен да напредне с топка в крака, да си отвори пространство пред наказателното поле и с прецизен удар по земя да порази вратата за 1:0, като така ознаменува дебюта си за първия отбор с гол.

В 36-ата минута Кенан Йълдъз направи самостоятелен рейд през центъра и отправи силен удар, но право в ръцете на Пепе Рейна.

В 42-рата минута Душан Влахович опита късмета си от фаул от над 25 метра, но изстрелът му бе доста опасен и профуча до лявата греда.

Минута по-късно след грешка на Рейна топката бе отнета от домакините, Кенан Йълдъз подаде за Душан Влахович, който от чудесна позиция не успя да уцели опразнената врата, а изстрелът му се отби от гредата.

Комо пък създаде първата си по-опасна ситуация в мача в 45-ата минута, когато Сала центрира чудесто отляво, но Андреа Белоти не успя да отиграе добре топката.

В ответната атака обаче резултатът бе удвоен. Кенан Йълдъз напредна по лявото крило и подаде по земя към точката на дузпата, Влахович хитро прескочи топката за Тимъти Уеа, който от движение стреля в напречната греда, след което кълбото тупна зад голлинията и съдията посочи центъра - 2:0.

В началото на второто полувреме резултатът можеше да стане класически, след като Душан Влахович заби топката във вратата на съперника с глава, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 54-тата минута късметът отново не бе с Влахович, който първо не успя отблизо да преодолее Пепе Рейна, а след това опита добавка с глава, но за втори път нацели греда.

В 60-ата минута Камбиазо отне топаката пред врата на съперника след груба грешка в отбраната на гостите и веднага стреля, но ударът му бе неточен.

Сърбинът бе в центъра на вниманието и в 65-ата минута, когато се строполи в пеналта след сблъсък със защитник, но съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа в тази ситуация.

Гостите имаха най-добрата си ситуация в мача в 79-ата минута, когато Стрефеца се освободи пред наказателното поле и шутира силно, но на сантиметри от гредата.

В последната минута на редовното време Юве вкара и трети гол. Домакините организираха контраатака, Андреа Камбиазо получи пред наказателното поле и с мощен шут от дистанция заби неспасяемо кълбото в мрежата за 3:0.

В добавеното време Душан Влахович отново нямаше късмет и остана очи в очи с Пепе Рейна не успя да го преодолее, а се оказа, че е и в засада.

Все пак Ювентус си свърши по отличен нацин работата и започна с очаквана победа новия сезон, като вече чака с повишено самочувствие следващия си мач с Верона. За Комо пък предстои гостуване на Каляри във втория кръг.