Реал Мадрид ТВ започна ударно и новия сезон - нападна съдиите още след първия кръг

Изглежда, че и през новия сезон клубната телевизия на Реал Мадрид ще продължи да бъде остър критик на съдийството. Практика на “бялата” медия е постоянно да откроява моменти от срещите на тима, за които твърди, че играчите на Карло Анчелоти са били ощетени. Заради действията на Real Madrid TV кралският клуб получи предупреждение от Ла Лига, но в крайна сметка нападките към арбитрите не спират.

Сега от канала посочиха осем случая от изминалия мач срещу Майорка (1:1), в които Реал е бил ощетен. На прицел са главния съдия Сото Градо и отговорника за ВАР Иглесиас Вилануева.

Ето какво посочиха от телевизията като грешки:

5 минута: Саму Коща фаулира Винисиус Жуниор, което е за жълт картон, но Сото Градо дори не отсъди нарушение

6 минута: Нарушение на Мафео срещу Мбапе, което трябва да бъде отсъдено като дузпа. Съдиите обаче замълчаха

10 минута: Вини Жуниор призовава феновете за подкрепа, но беше предупреден от главния съдия

24 минута: Винисиус отново е фаулиран, но това не се отсъжда

43 минута: Мафео настъпва Винисиус, но получава само жълт картон. Реферът на ВАР не сигнализира на главния да преразгледа ситуацията за червен картон

71 минута: При статично изпълнение Милитао е задържан, с което е спрян да стреля към вратата. Нарушение не е отсъдено, а дори нямаше и повторения

80 минута: Нарушение на Саму Коща срещу Валверде, което не е отсъдено

90+1 минута: Игра с ръка на Мафео в наказателното поле, което можеше да бъде отсъдено като дузпа