Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Рен удари Лион с класика на старта

Рен започна ударно новия сезон в Лига 1 на Франция. Тимът на Жулиен Стефан победи с класическото 3:0 Лион на своя "Рю се Лориен". Бенжамен Буриго (19), Амин Гуири (21) и Хенрик Майстер (91) реализираха попаденията за успеха на домакините.

Рен нанесе тежък удар по съперника си в средата на първото полувреме с два гола за две минути. Първо Бенжамен Буриго вкара от фаул, като имаше и доза късмет, тъй като топката рикошира в стената и излъга вратаря.

Второто попадение падна в 21-вата минута, когато Амин Гуири се възползва от огромна грешка в отбраната на съперника, за да отнеме и отбележи за 2:0.

В 70-ата минута гостите можеха да се върнат в мача, тъй като получиха дузпа, но Жорж Микаутадзе не успя да отбележи от бялата точка и изстрелът му бе отразен от вратаря Стив Манданда.

В добавеното време на двубоя Рен подпечата успеха си с трети гол след хубава контраатака, завършена от Хенрик Майстер.

Следващият мач на Рен е гостуване на Страсбург, докато Лион ще опита да измие срама от това поражение в домакинството си на Монако.