Оксер и Ланс започнаха успешно в Лига 1

Завърналият се в Лига 1 Оксер стартира с победа новия сезон във френския елит след домакински успех над Ница с 2:1. Мохамед Али-Шо даде аванс на гостите в 21-вата минута, но домакините направиха обрат. Райън Равелсон изравни малко преди почивката, а дълбоко в добавеното време на срещата резервата Ласо Кулибали отбеляза победния гол за своя тим.

Отборът на Ланс също започна кампанията с победа, след като спечели с 1:0 като гост на Анже. Единственото попадение отбеляза Уесли Саид в 28-ата минута. В други мачове от първия кръг Монпелие завърши наравно със Страсбург 1:1, а Тулуза и Нант не си отбелязаха голове за 0:0.